Bardzo lubię różnorakie DIY, a już najbardziej takie, gdzie przerabia się coś zwykłego na niezwykłe lub coś starego i niepotrzebnego na nowe i dające radość. I dlatego ostatnio naszło mnie na ozdabianie butów.

Zaczęło się od tenisówek z zeszłego sezonu, które po dodaniu pomponów i frędzli zyskały całkiem nowy look. Później przerobiłam balerinki (które zamierzałam już oddać, bo nie bardzo mi leżały) na całkiem nowe, którymi jestem zachwycona, aż przyszła pora na białe trampki, które dają chyba największe pole do popisu.

I dziś podrzucam Wam kilka pomysłów, jak własnoręcznie ozdobić takie buty, aby stały się całkiem niepowtarzalne. Zrobienie każdej z tych propozycji nie zajmuje więcej niż 5 minut i nie zabiera więcej niż 25 zł – już z ceną butów!

Bazą są zwykłe białe tenisówki, zakupione w chińskim markecie za 13zł. W zależności od danej przeróbki, przydadzą się pompony, tasiemki, aplikacje, czy naklejki – to wszystko także można zakupić we wspomnianym sklepie.
I najważniejsza rzecz, bez której nie wyobrażam sobie mojego rękodzielniczego funkcjonowania, podstawa i mój absolutny hit – klej KROPELKA ŻEL 😀

PROPOZYCJA 1

Banalnie prosta. Do jej wykonania potrzebne są jedynie futrzane pompony w wybranym kolorze, które przyklejamy do butów klejem Kropelka Żel.
Pompony zakupiłam po 3 zł za sztukę, więc ostateczny koszt takich butów to 25 zł.

PROPOZYCJA 2

Podobna do pierwszej, tylko tutaj zamiast pompona mamy kitkę, którą doczepiamy do sznurówki (kitka ma zaczep i kosztuje 4 zł w chińskim markecie). A jeśli już o sznurówkach mowa – tutaj wymieniłam je na takie pod kolor kitki.
Koszt całościowy: 25 zł

PROPOZYCJA 3

Z ozdobnymi tasiemkami zamiast sznurówek (3zł) oraz doklejonymi pomponami (za dużą paczkę pomponów dałam w Pepco coś koło 3zł).
Ostateczny koszt tych butów: 19 zł

PROPOZYCJA 4

Najbardziej pracochłonna. To, co widzicie na noskach to nie koraliki, a naklejki (tak, tak, również z chińskiego marketu). Nie ufałam jednak ich oryginalnemu klejowi, więc każdą doklejałam za pomocą niezawodnej Kropelki Żel.
Do tego tasiemka pod kolor zamiast sznurówek.
Na naklejki wydałam 8 zł (dwa komplety po 4 zł), dochodzi koszt tasiemki (3 zł) i buty kosztują 24 zł.

PROPOZYCJA 5

Moja ulubiona. Tasiemka w kratkę zamiast sznurówek dała bardzo fajny efekt, a na przedzie nakleiłam aplikacje z różami. Róże kosztowały po 3zł. Niestety nie pamiętam, ile zapłaciłam za tasiemkę, bo kupowałam ją wraz z innymi rzeczami, podejrzewam jednak, że nie był to zabójczy koszt i chyba wyszły najtaniej z tych propozycji 🙂
Te butki mogliście już zobaczyć w akcji w jednym z moich niedawnych wpisów (TUTAJ).

Jeśli też lubicie takie przeróbki i poszukujecie inspiracji, to przypominam jeszcze wpis z zeszłego roku, gdzie pokazywałam, jak zrobić modne baleriny z pomponami – > TUTAJ.

No i jestem ciekawa, czy któraś z propozycji przypadła Wam do gustu. A może macie własne doświadczenia z ozdabianiem ciuchów i dodatków?