Nazywam się Katarzyna Targosz. Z zawodu jestem pisarką, z wykształcenia – geografem i hotelarzem. Jestem też żoną i – przede wszystkim – mamą coraz większego górala. Zajmuję się również fotografią, uwielbiam krótkie podróże i odkrywanie ciekawych miejsc, a także offroad i terenowe samochody, kowbojki, jeże, zimowe klimaty oraz aktywne spędzanie czasu.
Właśnie z połączenia tych moich życiowych ról, zainteresowań i pasji narodził się blog – miejsce, w którym się one łączą.

Nie bez znaczenia jest lokalizacja, w jakiej mieszkam – u stóp Tatr, na szczycie góry. Prowadzę więc Życie na Szczycie. A ten „szczyt” ma wielorakie znaczenia, bo jestem też na swoim życiowym szczycie; w punkcie, w którym czuję się zrealizowana; w miejscu, w którym spełniłam swoje marzenia i mogę rozwijać swoje pasje.

*

 

Jestem powieściopisarką i autorką bajek dla dzieci. Obecnie w dorobku literackim posiadam 9 publikacji i wiele kolejnych w planach 🙂

Więcej o mojej literackiej twórczości można dowiedzieć się z mojej oficjalnej strony autorskiej – katarzynatargosz.pl

*

Życie na Szczycie niesie z sobą liczne inspiracje. Jedną z nich jest góralski folklor. Zamiłowanie do pełnej kolorów i wyrazistych form sztuki ludowej skłoniło mnie do tego, bym sama zajęła się rękodziełem.

Więcej o moim hand-made znajdziecie na blogu w kategorii RĘKODZIEŁO.