Jak już zapewne wiecie, niedawno ukazała się całkiem wyjątkowa książkazbiór opowiadań “A na niebie blask od gwiazd” przygotowany przez pisarki serii “Opowieści z wiary” (Wydawnictwo eSPe).

Są to bardzo różne historie, tak jak różne są ich autorki i różni są czytelnicy. Niektórzy wolą, kiedy fabuła opowieści jest bardzo realistyczna, jak najbardziej przypominająca prawdziwe życie, inni z kolei (tak jak ja 🙂 ) lubią opowieści przenoszące czytelnika w inny świat, ożywiające wyobraźnię baśniowymi elementami – i w tej książce każdy znajdzie coś dla siebie, bo znajduje się w nich aż 8 opowiadań, każde porywające w inne miejsce i inne okoliczności.

Oczywiście i moje opowiadanie się w niej znalazło – zamykająca zbiór historia pod tytułem: “Aniołowy Wierch”.
A dlaczego właśnie taki tytuł?
No cóż, jeszcze Wam nie wspomniałam, choć już na pewno to wiecie (a jak nie, to z miejsca domyśleliście się po okładce), że historie zawarte w tym zbiorze łączy jeden wątek – wszystkie związane są z czasem Bożego Narodzenia. A ja, kiedy myślę o tym czasie, siłą rzeczy (ponieważ mieszkam, gdzie mieszkam) widzę oczyma wyobraźni ośnieżone góry i srogą zimę. A skoro tak, to jest takie miejsce, gdzie ta zima i góry spotykają się w wyjątkowo zachwycający sposób, droga, która zdaje się prowadzić prosto ku ośnieżonym szczytom – właśnie na Aniołowym Wierchu.

Tak, to miejsce istnieje naprawdę na pograniczu Bukowiny Tatrzańskiej, choć jego oficjalna nazwa brzmi nieco inaczej – Janiołów Wierch, ale potocznie mówi się o nim “Janiołowy”, “Aniołowy”, “Aniołów” – różne miana są w użyciu, ale zawsze chodzi o to, że nazwa tego wierchu jest związana z aniołami. Czyż więc można sobie wyobrazić wspanialsze miejsce do osadzenia świątecznej, zimowej historii jak taka anielska góra? 🙂

W tym wpisie zapraszam Was do obejrzenia widoków z Aniołowego Wierchu, a żeby dowiedzieć się, co się tam wydarzyło, będziecie musieli sięgnąć po książkę, do czego bardzo Was zachęcam 🙂 Na pewno umili ona i wzbogaci czas oczekiwania na Boże Narodzenie, a Może być ona także wspaniałym świątecznym prezentem dla bliskiej osoby.