Mikołajki w grodzie Kraka

Mam nadzieję, że tytuł zabrzmiał wystarczająco intrygująco 🙂 Zastanawiałam się, jaki wybrać dla tego wpisu, by nie brzmiał zbyt banalnie, a jednocześnie oddawał dobrze sedno sprawy.
Mikołaj był oczywiście tematem przewodnim tego dnia, w końcu jak Mikołajki, to Mikołajki. Krokodyl za to był sporym zaskoczeniem i jedną z głównych atrakcji dla dzieci. A dziewczyny były bardzo chętne… do pomocy, bo cała akcja była właśnie po to, by oprócz dobrej zabawy (która była nieunikniona przy tylu atrakcjach) – pomagać!

W tym roku, jak i w poprzednim, Mikołajki w Grodzie Kraka miały szczytny cel. Tym razem była to zbiórka pieniędzy dla chorego Maciusia, podopiecznego fundacji 3-4-start, która objęła patronat nad całym wydarzeniem.
I z radością możemy powiedzieć, że udało uzbierać się na fotelik dla Maciusia – zakupiony w sklepie Xland, dzięki licytacjom przedmiotów przekazanych przez sponsorów oraz zbiórce do puszek na samej imprezie.
Chłopcu jednak wciąż można, a nawet należy, pomagać w walce z chorobą, przekazując środki na konto: 84 1020 2892 0000 5102 0619 7000 z dopiskiem: “Dla Maciusia – Mikołajki w grodzie Kraka”. Więcej o historii Maciusia znajdziecie oczywiście na profilu fundacji.

Fundacja 3-4-start

Kocham-Zapinam Mikołajki w grodzie Kraka

Bardzo się cieszę, że Mikołajki w Grodzie Kraka, czyli mikołajowy zjazd blogerek w Krakowie, stały się imprezą cykliczną. A jeszcze bardziej cieszę się, że Rodzina na Szczycie znów miała przyjemność w niej uczestniczyć. TUTAJ znajdziecie moją relację z zeszłego roku. A jak było w tym?

Zacznijmy od tego, że do ostatniej chwili miałam spore obawy, czy w ogóle uda nam się dotrzeć na spotkanie. Dzień wcześniej rozszalała się na Szczycie potężna burza śnieżna i całkowicie nas zasypało. Gdybym sama miała przedzierać się przez zaspy, to pewnie bym odpuściła, ale na szczęście nieoceniony Ojciec na Szczycie, jak na TRAPERA przystało, poradził sobie z tymi warunkami bez trudu 🙂

atak zimy Podhale

Życie na Szczycie

Ja natomiast, tak rano zestresowałam się pogodą, że nie myślałam o niczym innym i z tego wszystkiego zapomniałam zabrać aparatu! Tak, ja – fotograf i blogerka, wybrałam się na imprezę bez aparatu! Na szczęście na miejscu była zapewniona profesjonalna obsługa foto – Patart Dobra Fotografia oraz Koźliki Amatorgraphy – i dzięki temu możecie oglądać w tym wpisie piękne zdjęcia.

No, dobra, może nie wszystkie zdjęcia są piękne – poniższe jest dowodem, że fotki z zaskoczenia bywają bolesne, a mój misternie budowany wizerunek właśnie legł w gruzach, bo okazuje się, że naprawdę wyglądam jak chory szop pracz z wytrzeszczem 😀

#mikolajkiwgrodziekraka

I tak, z krainy wiecznej zimy, dotarliśmy do Krakowa, gdzie spotkał nas szok termiczny i klimatyczny 🙂 Zero śniegu i kilka stopni na plusie było dla nas czymś niezwykłym.
Ale nie podziwialiśmy specjalnie tych zjawisk, gdyż od razu popędziliśmy w progi RESTAURACJI MAGILLO, która była miejscem spotkania. A tam… już od progu całe mnóstwo atrakcji – Mikołaj, blogerki, szalejące dzieci, balony, słodycze no i oczywiście zwierzęta, mieszkające w Magillo – papuga, rybki, legwany, żółwie i- budzący najwięcej emocji – krokodyl 🙂

Restauracja Magillo Kraków

Magillo Kraków

Magillo Kraków zwierzęta

Zaraz też zaczęły się liczne atrakcje. Spore emocje i dużo śmiechu wzbudził pokaz chemiczny prowadzony przez ChemicAl World. Nie tylko dzieci miały frajdę z gejzerów piany, parujących cieczy i innych chemicznych sztuczek. Maluchy miały też okazję do samodzielnego przeprowadzenia eksperymentów!

Chemical World pokaz

Mikołajki wgrodzie Kraka

Zjazd blogerek Mikołajki Kraków

pokaz chemiczny Mikołajki

O dobrą zabawę dla najmłodszych zadbała też grupa MyDay.pl. Przesympatyczna Mikołajowa organizowała zabawy oraz malowała buźki i chyba nigdy nie trafiła na taki przypadek, jak Syn na Szczycie, który co kilka minut biegał do niej, by poprawiła mu rysunek 🙂

Mikołajki w grodzie Kraka

MyDay.pl

Mikołajki w grodzie kraka 2016
Mikołaja natomiast moje dziecko z początku się bało, lecz Mikołaj okazał się sporym spryciarzem i gdy (po tajnej konsultacji z matką), oznajmił Synowi na Szczycie, że wie, iż w Mikołajki ma on urodziny, podejście Syna na Szczycie zmieniło się o 180 stopni 🙂 Potem opowiadał z przejęciem babci – “Ten Mikołaj to nie był przebieraniec! On był prawdziwy, bo wiedział, że mam urodziny w Mikołajki!!!” 😀

Mikołajki w grodzie Kraka Matka na Szczycie

Blogerskie Mikołajki Kraków

Mikołajki w grodzie kraka

Dla dzieci odbył się także pokaz z zasad pierwszej pomocy przeprowadzony przez… tygrysa z HartSaver.pl w ramach akcji Kocham-Zapinam.
Maluchy mogły także bawić się w kąciku rozwojowym zorganizowanym przez Wydawnictwo Epideixis.
Później wielką frajdę dało im własnoręczne robienie masła orzechowego. Dumne dzieci przybiegały  z kanapkami z masłem orzechowym do mam, każąc im spróbować, a większość z nas była już dość przejedzona, gdyż Restauracja Magillo zadbała o to, byśmy nawet przez chwilę nie poczuli głodu, serwując obfity obiad i liczne przekąski.
Cukiernia Jan Dziadkowiec wykonała piękny i pyszny tort na tę okazję, natomiast Słodka Kraina Czarów przygotowała piękne babeczki. Nie zabrało także porcji zdrowia w postaci zielonych koktajli od Fitostrefa.

Mikołajki w grodze Kraka

Mikołajki w grodzie Kraka

Mikołajki w grodzie Kraka

Mikołajki w grodzie Kraka

Podczas gdy dzieci i tatusiowie bawili się w sali obok, mamy miały okazję wsłuchać licznych wykładówAda Jastrzębska opowiadała o finansach, co muszę przyznać, nie do końca było na moją głowę i nawet materiały dostarczone przez ProjektPlanner mi nie pomogły 😉 Na pieniądzach znam się o tyle, że świetnie umiem je wydawać 😉
Później odbyły się warsztaty coachingowe prowadzone przez Dorotę Dwernicką Solutio, która świetnie wpasowała się strojem w mikołajowy klimat 🙂

 Bardzo ciekawe i istotne było wystąpienie Jakuba Palucha z Osiem Gwiazdek Łódź , który w ramach akcji Kocham-Zapinam opowiadał o bezpiecznym przewożeniu dzieci w fotelikach samochodowych. Temat niezwykle ważny, a dla Rodziny na Szczycie szczególnie, gdyż bardzo dużo jeździmy, a nasze górskie drogi do bezpiecznych nie należą.

Dzięki prelekcji Doroty i Ani z bloga Dylematy mamy i taty w ramach akcji Witalni na Starcie, dowiedziałyśmy się sporo o zdrowym odżywianiu. Odbył się także wykład trenerki personalnej Kasi Byrskiej przy współpracy z firmą Aloesy.com.

Mikołajki w grodzie Kraka

Mikołajki w grodzie Kraka

Mikołajki w grodzie Kraka

Mikołajki w grodzie kraka

Mikołajki w grodzie kraka

Była też okazja do przeprowadzenia analizy składu ciała pod okiem trenerki personalnej Katarzyny Byrskiej i fizjoterapeuty Jakuba Zajdel z RadioActive Body oraz pokazowe zabiegi anti-aging i możliwość spróbowania niepowtarzalnego czystka z miętą dzięki Aloesy.com.

Najwięcej jednak emocji wzbudziły warsztaty ze scrapbookingu przeprowadzone przez Projekogram, który dodatkowo każdej z nas dostarczył piękne odbitki wcześniej wybranych rodzinnych zdjęć.
Nie dość, że warsztaty rozruszały towarzystwo, nieco już zmęczone po wielu godzinach imprezy, to dodatkowo przyniosły wiele inspiracji niejednej z nas.

Ja, jak wiecie, uwielbiam różne dziedziny DIY i rękodzieła. Ze scrapbookingiem nie miałam do tej pory do czynienia, jednak jak spróbowałam, to przepadłam. Ojciec na Szczycie chwyta się za głowę, na tę moją nową pasję, bo w ostatnich dniach pozamawiałam mnóstwo materiałów do tworzenia scrapbookingowych dzieł – między innymi w sklepie Przyda się, który dostarczył nam materiały do warsztatów podczas imprezy. I mogę się pochwalić, że już na Szczycie powstały ramki na zdjęcia i moje pierwsze własnoręcznie wykonane kartki świąteczne 🙂

scrapbooking Projektogram

warsztaty scrapbooking

scrapbooking matka na szczycie

scrapbooking diy matka na szczycie

Na koniec, choć to jeden z najważniejszych aspektów, muszę wspomnieć o cudownych spotkaniach, a także o fenomenalnych organizatorkach. Niesamowita Klaudia z Niezłe Ziółko, kolejny raz pokazała na co ją stać. To niewiarygodne, że w tak drobniutkiej dziewczynie, która dodatkowo niedawno została mamą po raz drugi, jest tyle energii, sił i zdolności organizacyjnych! Pełen podziw!
W tym roku drugą organizatorką była przesympatyczna i pełna ciepła Agnieszka z bloga My Lifestyle.
Dzięki zjazdowi miałam okazję spotkać dobrze mi już znane dziewczyny, jak i poznać całkiem nowe, co dało mi mnóstwo radości, a także zaskoczyło mnie spotkanie z czytelniczką, która przyszła specjalnie, by mnie zobaczyć! Z tego miejsca serdecznie ją pozdrawiam (mam nadzieję, że nowy członek rodziny jest już na świecie) i życzę dużo zdrówka! 🙂

Miołajki w Grodzie Kraka Kocham Zapinam

Mikołajki grodzie Kraka

Mikołajki w grodzie Kraka Matka na Szczycie

Myślicie, że to już wszystko? A prezenty? Przecież jak Mikołajki, to i prezenty muszą być! 😉
Dzieciom wręczał je oczywiście Mikołaj, dzięki paczuszkom dostarczonym przez Świat Zabawek Pinokio, natomiast mamy otrzymały tyle darów, że trzeba było je na kilka razy zanosić do auta!
Nie mogło zabraknąć oczywiście pamiątkowych kubków, dostarczonych dzięki Sabotaż Szymon Ziębiński i wykonanych przez Pocztakubkowa.pl.

Mikołajki w grodzie kraka

Mikołajki w grodzie Kraka
I tak, jak w poprzednim roku, dzięki tym prezentom, poznałam nowe produkty, których już na stałe będę używać, jak np. kremy od Indigo, które mnie po prostu oczarowały! Zaraz po zużyciu otrzymanych próbek, zamówiłam cały zestaw i czekam z niecierpliwością na przesyłkę (a Ojciec na Szczycie znów łapie się za głowę 😉 ).
Za to myślałam, że nie przyda się nam zestaw bransoletek od Rainbowloom, gdyż to coś typowo dla dziewczynek. No i bardzo się pomyliłam. Na drugi dzień, moi mężczyźni zaraz z rana zabrali się za robienie bransoletek! Syn niezbyt sobie z tym poradził, bardziej cieszyło go segregowanie gumek kolorami, natomiast Ojciec na Szczycie raz-dwa zrobił bransoletki dla mnie i syna!
A dzięki MDR gry oraz FoxGames będziemy mieli co robić w długie zimowe wieczory – pierwsza firma sprezentowała nam Gierki Małżeńskie (i jestem bardzo ciekawa tej gry), druga natomiast kolorowego i smakowitego Flipera 🙂

Indigo

Bransoletki z gumek

Gierki małżeńskie

Mikołajki w grodzie kraka prezenty

Mikołajki w grodzie kraka prezenty

Mikołajki w grodzie kraka prezenty

Mikołajki w grodzie kraka prezenty

Mikołajki w grodzie kraka prezenty

Mikołajki w Grodzie Kraka

I jeszcze muszę dodać słówko na temat naszego powrotu na Szczyt, gdyż to dobrze obrazuje, czym jest życie na Szczycie. Wyjeżdżamy z Krakowa, dwa stopnie na plusie. Im bliżej Szczytu, tym na termometrze mniej, a gdy docieramy do domu, stopni jest minus czternaście… 😉

życie na szczycie

zima w górach

 

Partnerzy i sponsorzy spotkania:

Patronat nad wydarzeniem objęła Fundacja 3-4-Start
Patronat Medialny:  TVP 3 KrakówOffSet MagazynRodzinny Kraków4allwoman.pl,  tatento.pl,  www.miastodzieci.plwww.mamspotkanie.pl,  www.mamopracuj.plKocham Zapinam

Partnerzy spotkania:
• Centrum Psychologiczno-Terapeutyczne Tęcza www.teczacpt.pl  • Xland www.ewozki.eu  • Mikuś www.obuwiedzieciece.net.pl  • Stylowa Myszka www.stylowamyszka.pl  • Face&Look www.faceandlook.pl  • Park Wodny Kraków www.parkwodny.pl  • Drewniane dodatki www.drewnianedodatki.pl
• Tania Książka www.taniaksiazka.pl  • Hand Made by Ewa Kulik www.facebook.com/ewa.kulik.5872  • Mafaf www.mafaf.pl  • Sklep AktywnySmyk.pl www.aktywnysmyk.pl  • Sylveco, Sylveco dla dzieci www.sylveco.pl  • No Frames www.sklep.noframes.pl  • Maybe4baby www.maybe4baby.pl  • CaryLove.pl www.carrylove.pl  • Babyly www.babyly.pl  • Czarna Kropka www.czarnakropka.com  • Nibylandia www.sklep-nibylandia.pl  • Ekoubranka www.ekoubranka.pl
• Limimo www.facebook.com/LiMiMo.net  • Szumisie www.szumiesie.pl  • Projectorium www.projectorium.pl  • Borsuczkowy domek www.borsuczkowydomek.blogspot.com  • PUS – Wydawnictwo Epideixis www.pus.pl  • Emiko Store www.emiko-store.com  • Wooden Story www. woodenstory.pl  • Aloesy.com  • Malinova anielova www.malinovaanielova.pl  • Oillan www.oillan.pl  • Vifon www.vifon.pl  • Piece of Wood www.pieceofwood.pl
• Coquet www.sklep.coquet-art.pl  • CuddleMe www.cuddleme.pl  • Pracownia Drewniany Ogród www.facebook.com/Drewniany-Ogród-384910475042546
• Wydawnictwo Omnibus www.wydawnictwoomnibus.com.pl  • Mojo Graffi www.mojograffi.pl  • Artepoint www.artepoint.pl  • AWM www.awm.waw.pl
• Akukubox www.akukubox.pl   • MDR Dystrybucja www.mdrgry.pl  • Apis Natural Cosmetics www.apiscosmetics.pl  • Paerla www.facebook.com/pg/paerlapl
• Szczypiorki www.szczypiorki.pl  • Mamania www.mammania.pl  • Projekt planner www.projektplanner.pl  • Ofuniowo www.ofuniowo.blogspot.com
• Patuni www.patuni.com  • Publicat S.A. Grupa Wydawnicza www.publicat.pl  • Świat Zabawek Pinokio www.pinokio.cc.pl  • Vedic Art
• Chocolissimo www.chocolissimo.pl  • La Miukka www.facebook.com/La-Miukka-1796602690586148  • Kocio www.kocio.pl  • Akatia www.akatja.pl
• Wydawnictwo Esprit www.esprit.com.pl  • Wydawnictwo Muza SA www.muza.com.pl  • Lucy Style www.lucystyle.pl  • Beauty Service www.facebook.com/Beauty-Service-1626911574289262  • Ada Jastrzębska www.facebook.com/poradnikfinansowyadajastrzebska  • Kocham Zapinam www.kochamzapinam.pl
• Diono Polska www.diono.com  • Anikino www.anikino.pl  • Czarodziej.eu www.czarodziej.eu  • Dotuleni www.dotuleni.pl  • Albatros www.agora-albatros.pl
• Sandini Polska www.sandini.pl  • Boboki www.facebook.com/boboki.inc  • Wydawnictwo Zakamarki www.zakamarki.pl  • Indigo www.indigo-nails.com
• Ciuciu Cukier Artist www.ciuciukrakow.pl  • PromVita www.promvita.pl  • Madlin www.madlin.pl  • Tron www.tron.eu.com/pl/  • Famiga www.famiga.pl
• MyLoview www.myloview.pl  • Cuddle Dreams www.cuddledreams.pl  • Silesia Art. Lab www.silesia-art-lab.blogspot.com  • Plac Rozwoju www.placrozwoju.pl
• Robotowo www.robotowo.pl  • Buba www.instagram.com/bubabroi  • Kuamka www.facebook.com/KuamkaEwelinaPabisiak  • Zielona Sowa www.zielonasowa.pl  • Świat Polciaka, Emmas Textylia www.swiatpolciaka.pl  • Rybka Projekt www.facebook.com/Rybkaprojekt  • Mon Tissu www.facebook.com/Mon-Tissu-1469184246706800  • Robótki z klasą www.facebook.com/robotkizklasa  • Wydawnictwo AWM www.awm.waw.pl
• Honsiu Misiu www.honsiumisiu.pl  • Little Efant www.littleefant.pl  • Kolorowe sploty www.facebook.com/kolorowe.sploty  • Rainbow Loom Polska www.rainbowloompolska.com  • MT Biznes www.mtbiznes.pl  • Studio Wrażeń www.studiowrazen.pl  • Black&White Baby Stuff www.facebook.com/BlackWhite-Baby-Stuff-595634547238759  • Katarzyna Targosz www.matkanaszczycie.pl  • Mama w biegu www.mamawbiegu.pl  • Eveline www.eveline.eu
• BioBeauty www.bio-beauty.pl  • Bajkowierszownia www.facebook.com/bajkowierszownia  • TwinCaps www.twincaps.pl  • Fitostrefa www.fitostrefa.com.pl
• Pilomax www.pilomax.pl  • Osiem Gwiazdek Łódź www.osiemgwiazdek.pl  • RadioActive Body Kasia Byrska www.radioactivebody.pl  • Sabotaż www.sabotaz.com.pl  • Poczta kubkowa www.pocztakubkowa.pl  • Cukiernia Jan Dziadkowiec https://www.facebook.com/pg/Cukiernia-Jan-Dziadkowiec-260877164089386  • Manufaktura druku www.manufakturadruku.pl

Uczestniczki:

1. www.szczypiorki.pl
2. www.swiatwedlugmoichdzieci.blogspot.com
3. www.matkanaszczycie.pl
4. www.turkusowakropka.com
5. www.mikki.pl
6. www.jaskoweklimaty.pl
7. www.dzieciorka.com.pl
8. www.slowmama.pl
9. www.nianio.com.pl
10. www.botakowo.pl
11. www.mamatorka.pl/
12. www.zadbana-mama.com.pl
13. www.kobietazikra.wordpress.com
14. www.mamacukiereczki.blogspot.com

Mikołajki w grodzie Kraka 2016