Projekt “Zmień siebie, daj siebie” to kolejna odsłona charytatywnej akcji Fundacji 3-4-Start “Kobiety dla kobiety”, o której pisałam Wam już TUTAJ.
Celem całego przedsięwzięcia jest pomoc w walce z chorobą Oli, mamie samotnie wychowującej kilkuletniego synka, zmagającej się z białaczką.
Główna pomoc, to oczywiście ta finansowa, potrzebna na leczenie i funkcjonowanie Oli, lecz nie tylko o środki materialne tu chodzi.

Równie ważne są wsparcie i obecność, pokazanie, jak wielka moc drzemie w płci pięknej, jak potrafimy się zjednoczyć, by stanąć murem za jedną z nas!

Ale to jeszcze nie wszystko, ponieważ dobro – im więcej się go daje, tym większa jego ilość dookoła. W akcji “Zmień siebie, daj siebie” pomagano również trzem dziewczynom, wybranym z grona wielu kandydatek, które nadesłały swoje zgłoszenia – Ani, Adze i Basi oraz wyróżnionej specjalnie Dorocie.
To właśnie one, pod okiem specjalistów od urody, zdrowia i dobrego samopoczucia, przez trzy miesiące pracowały nad przemianą swego ciała i psychiki.
A wszystko po to, by poczuć się jeszcze piękniej i jeszcze lepiej we własnej skórze. Bo im nam lepiej z samym sobą, tym więcej potrafimy dawać z siebie światu. Im pewniejsze siebie jesteśmy, tym więcej potrafimy zdziałać.

W sobotni wieczór, 4tego listopada, na wielkiej gali finałowej zebrani goście mogli podziwiać ostateczne efekty metamorfoz finalistek, a przy okazji wspomóc Olę, główną bohaterkę akcji “Kobiety dla kobiety”.
Mogli także poznać ją na żywo, gdyż Ola wraz z synkiem odwiedzili krakowską restaurację Marmolada, w której odbywała się gala.

Wszystko rozpoczęło się od przywitania gości przez Urszulę Dąbrowską-Czapkiewicz – prezes Fundacji 3-4-Start oraz Martę Chodnicką, dyrektora ds. marketingu restauracji Marmolada (która to na koniec została uhonorowana pięknym sercem dla osoby o wielkim sercu, wykonanym przez drewnianedodatki.pl).

Licznie przybyli goście mogli wysłuchać wielu ciekawych prelekcji, wziąć udział w licytacjach, a także oczywiście posilić się wykwintnym poczęstunkiem przygotowanym przez restaurację Marmolada.

Wystąpienia:

– stylistka Monika Jurczyk Osa i Danuta Awolusi, autorka książki “Odważona” – “Na ile wygląd zewnętrzny wpływa na nasze samopoczucie”,
– stylistka Monika Jurczyk Osa: “Wszystkie jesteśmy wojowniczkami”,
Ewelina Siatkiewicz: “Jak być pewną siebie”,
Dorota Mastalska, liderka Areny Biznesu: “Do czego może nam się przydać networking i jak przeprowadzić go skutecznie”.

Prezentacje:

8 powers, Skopia, Dr Wójcik Aesthelic, Ginger Med Spa, Radioactivebody, Metabolic Balance, Centrum Psychologiczno-Terapeutyczne “Tęcza”.

Wystawy:

– obrazów Maggie Piu Art,
– zdjęć finalistek akcji z sesji kobiecej wykonanej we wnętrzach hotelu Dwór Kościuszko.


Podczas gali odbyły się także budzące wiele emocji licytacje przedmiotów przekazanych przez partnerów, z których dochód został przeznaczony na główny cel akcji “Kobiety dla kobiety” – pomoc Oli w walce z chorobą.

Na licytację trafiło wiele fantastycznych przedmiotów, jak:
– obraz “Złota Meduza” artystki Maggie Piu Art,
– lampa solna od Krakowskiej Jaskini Solnej,
– naszyjnik od Bartosza Ciby Jewelery,
– torebki Joanny Kruczek,
– drewniane skrzynki z kwiatami i winem od Eco Flower Box,
– lampa od Metal Junkie,
– zdjęcia z sesji finalistek akcji autorstwa Izabeli Brańka z Kocie Kadry,
– wizaż od Charakteryzatorska,
– ekskluzywny szampon od Organics Beauty.

Trafił tam także egzemplarz mojego “Szlaku Kingi”, który został wylicytowany za – UWAGA! – 200zł!

Gwoździem programu był pokaz mody charytatywnej kolekcji sukienek przygotowanych przez markę Lala Gusta i przeznaczonych na licytację.

Jako modelki wystąpiły blogerki wspierające akcję “Kobiety dla Kobiety” (w tym i ja 🙂 ).
O nasz piękny wygląd zadbał salon fryzjerski ArtDream oraz makijażystki – Renata Kierpiec i Beata Wojtoń, wykonując przed pokazem profesjonalne fryzury i makijaże.
Dodatkowo upiększała nas wyjątkowa biżuteria od Bartosz Ciba Jewelery.

Wszystkiego szczegółowo opisywać nie będę, bo działo się wiele i wpis musiałby nie mieć końca. Wspomnę jeszcze tylko o:
– pięknym i pysznym torcie od Słodkiej Krainy Czarów, który uświetnił galę,
– o Izie z Kocie Kadry, która wykonała fotorelację z wydarzenia,
– o Monice Kowalczyk, trenerce rozwoju osobistego, tancerce i terapeutce z Hasna i Astarte i jej niesamowitym tańcu brzucha,
– a także o białym Lexusie, który był ozdobą wejścia do restauracji Marmolada.

Na koniec rozdano prezenty osobom wspierającym akcje, a “Weekend z Lexusem” był z pewnością najatrakcyjniejszym z nich!
Inne prezenty to: vouchery na zabiegi w Skopia, vouchery na badanie skóry głowy w Dr Wójcik Aesthetic, treningi personalne u Mrs Sporty, treningi personalne u Kasia Byrska Trener Personalny, masaże misami i lecznicze w Krakowska Jaskinia Solna, kosmetyki od Vianek, torebki od Joanny Kruczek.

Galę zakończyły podziękowania od Urszuli Dąbrowskiej-Czapkiewicz, prezes Fundacji 3-4-Start i jej vice-prezes – Klaudii Czapkiewicz-Ziółek.
Ogromne brawa należą się przede wszystkim Klaudii, która włożyła mnóstwo czasu, energii i wysiłku w przygotowanie całego wydarzenia, a także Dorocie Dwernickiej, która brawurowo i z wielką swadą prowadziła całą galę.

Impreza skończyła się około północy i ciężko byłoby wracać o tej porze na Szczyt. Na szczęście nie musieliśmy, bo czekał na nas nocleg w fantastycznym hotelu Dwór Kościuszko.

I coś Wam powiem – cała gala  była rewelacyjnym przeżyciem, spotkania ze znajomymi dały mi dużo radości, ale to właśnie Dwór Kościuszko dostarczył mi najwięcej przyjemności! 🙂 Cudownie było wypocząć w jego eleganckim i przytulnym wnętrzu po tak emocjonującym wieczorze, a łóżko było po prostu mega wygodne! 🙂

Hotel jest piękny i przyjemny, obsługa jest na najwyższym poziomie, a lokalizacja po prostu rewelacyjna!
No i trzeba jeszcze wspomnieć o pysznym śniadaniu, serwowanym w przepięknym ogrodzie zimowym.

A kawa o poranku na balkonie z widokiem na park (o dzięki, Ci Dwór Kościuszko za ten pokój z balkonem!) smakowała wyśmienicie! 🙂
Już wiem, gdzie będę się zatrzymywać, jeśli znowu wypadnie mi nocować w Krakowie.

Na sam koniec zdradzę Wam, że… to nie koniec 😉
Fundacja 3-4-Start nie ustaje w swoich charytatywnych akcjach i już 9tego grudnia spotkamy się na następnej!
Tym razem w krakowskiej restauracji Kto Wypuścił Skowronka, podczas Mikołajków w Grodzie Kraka, będziemy zbierać środki na leczenie małego Dawidka, chorującego na rzadką chorobę genetyczną.

Szczegółowe informacje dotyczące akcji: “Kobiety dla kobiety – Zmień siebie, daj siebie”:

ORGANIZATOR : Fundacja 3-4-Start

Partnerzy Strategiczni:

Restauracja Marmolada, Skopia Estetic Clinic – klinika medycyny estetycznej i kosmetologii, Centrum Medyczne Skopia, Klinka Dr Wójcik Aesthetic , Marka LALA GUSTA, 8powers

Kasia Byrska Trener Personalny z RadioActiveBody, Krakowski Oddział Goldenmark, Metabolic Balance Polska, Atelier Magnitica Lashes, Centrum Psychologiczno-Terapeutyczne „Tęcza”,  Krakowska Jaskinia Solna, Idea fairplay,  GingerMedSpa

Akcję wspierali:

Skopia Estetic Clinic – klinika medycyny estetycznej i kosmetologii, Centrum Medyczne Skopia, Klinka Dr Wójcik Aesthetic,  Marka LALA GUSTA, 8powers, Kasia Byrska Trener Personalny z RadioActiveBody, Hotel Dwór Kościuszko

Krakowski Oddział Goldenmark, Metabolic Balance Polska, Atelier Magnitica Lashes, Fit Angels, Restauracja Marmolada,  Drewnianedodatki.pl, Słodka Kraina Czarów,  Centrum Psychologiczno-Terapeutyczne „Tęcza”,  Krakowska Jaskinia Solna, Idea fairplay,  GingerMedSpa, Rysunki AnnyL, Colorized, design studio Mary Kay Beata Wojtoń, MRS.SPORTY,

Bartosz Ciba Jewerly, Oillan, Lexus Kraków, Renata Kierpiec Arbonne, Kobieta i Rozwód Kraków

Start Up Woman, Dorota Dwernicka Solutio,  Organics Beauty, FITNESS Klub 36 minut  SQUASH4YOU, Wyższy Poziom Edyta Walęciak Skórka,  Akademia Projektantek Przyszłości,  Vianek,  Joanna Kruczek, ArtDream, Kocie Kadry, Charakteryzatorska, Akcesoria modowe Tie art – Anna Polońska

Mikuś- Obuwie Dziecięce Anna Kowalik,  Ecoflowerbox, Biznes Twoją Pasją, Ezolinia wróżby, Aloesy.com, Coach i Trener Biznesu Ewa Nieć, Marta Kuszakiewicz, Garta Gallery, Eliza Żywicka „Kobietą Być”, Agencja Eventowa Fantastic, Kunszt- kalendarze, upominki reklamowe

Katarzyna Targosz, Maggie Piu Art, Metal Junkie

Pomysłodawczyni i koordynator akcji Klaudia Czapkiewicz-ZiółekNiezłe Ziółko Blog

Patronat Medialny akcji:

 TVP3 Kraków, Arena Biznesu,  Portal Mamopracuj – Dla Mam i Pracodawców, Kobietoteka, BabyGo, Czas Dzieci Portal MyMamy.pl

Miejsce uroczystej Gali finałowej: Restauracja Marmolada

Fotorelacja: Izabela Brańka z Kocie Kadry

Videorelacja: Bartek Truniarz – CreAdd

Sesja kobieca Finalistek w Hotel Dwór Kościuszko:

Metamorfozy trzech finalistek pod patronatem:

Skopia Estetic Clinic, Centrum Medyczne Skopia, Kasia Byrska Trener Personalny, ArtDream , metabolic balance Polska, Dr W Aesthetic,  Atelier Magnitica Lashes, Ginger Med Spa, Krakowska Jaskinia Solna Wellness & Spa, Centrum Psychologiczno-Terpeutyczne Tęcza – Wolność To Stan Umysłu

Prelekcje podczas Uroczystej gali finałowej :

Monika Jurczyk – Osa Osobista Styliska prelekcja ”Wszystkie jesteśmy wojowniczkami’’

Ewelina Siatkiewicz, organizatorka spotkań Skrzydła Kobiety warsztat -,,Jak być pewna siebie!’’

Dorota Mastalska- Do czego może przydać nam się networking i jak przeprowadzić go skutecznie? – liderka Arena Biznesu

Charytatywny pokaz mody marki sukienek  Lala Gusta i unikatowej biżuterii projektanta Bartosza Ciby – we współpracy z finalistkami akcji i blogerkami:

Monika Kowalczyk – (Hasna) tancerka, trenerka rozwoju osobistego, choreoterapeutka z HASNA i Astarte – kobiecość ruch rozwój – taniec brzucha

I już całkiem na koniec, taki całkiem prywatny dodatek
Poniższe zdjęcie zostało wykonane w momencie, gdy mówię o mojej najnowszej powieści “Szlak Kingi”, której egzemplarz przekazałam na charytatywną licytację mającą miejsce podczas gali.
Ale… musicie uwierzyć mi na słowo, że ta licytacja faktycznie się odbyła, gdyż na fotce widać tylko kawałek mojej sukienki (wiem, ładną miałam sukienkę 😉 ) i fragmencik mikrofonu.
I nie mam pojęcia, kim jest pani siedząca za mną, ale jedno jest pewne – niesamowicie przyciągnęła uwagę pani fotograf 😉 :p