Zbliża się czas obdarowywania dzieci prezentami, a ja dziś pojawiam się nie tylko z propozycją prezentu, ale i po to, by obdarować nim troje z Was 🙂

Jak już może wiecie, krótko po premierze “Szlaku Kingi” – mojej najnowszej powieści dla dorosłych czytelników, pojawiła się także moja kolejna książeczka dla dzieci – “Aniołek Gabryś i Szymek Starszy Brat“.

W bajce tej dzieci mogą spotkać znanych już sobie bohaterów, gdyż jest to kontynuacja mojej poprzedniej bajeczki – “Aniołek Gabryś i Szymek Rozrabiaka“.

Tym razem, rozbrykany Szymek już tak nie rozrabia, natomiast staje przed poważnym problemem, w którym znowu będzie mu pomagał Aniołek Gabryś – jego Anioł Stróż.

Rodzina Szymka się powiększyła, na świecie pojawiła się maleńka Laura, siostrzyczka chłopca.
Jak wie wielu rodziców, pojawienie się młodszego rodzeństwa, często bywa trudnym momentem dla starszego dziecka. Nie tylko przestaje być jedynakiem, wokół którego do tej pory wszystko się kręciło, ale także musi się zmierzyć z wieloma nieznanymi wcześniej wyzwaniami i uczuciami.

Dlaczego mała siostrzyczka ciągle płacze, a mama jest taka zmęczona? Dlaczego maleństwo nie chce się bawić i nie można go zabrać na wyprawę nad wodę? Jakie obowiązki i jakie przywileje mają starsi bracia? I jak w ogóle poradzić sobie z tym kłębowiskiem emocji, których jest zbyt wiele dla małego chłopca?

Na to wszystko staram się odpowiedzieć w książeczce, która, myślę, będzie świetnym pretekstem i “pomocą naukową” w rozpoczęciu z dzieckiem rozmowy na temat pojawienia się na świecie maluszka w rodzinie i relacji w rodzeństwie.

Szymkowi w zrozumieniu tego, jak ważna jest rola starszego brata, pomaga niezawodny Aniołek Gabryś, niebiański kompan, który zawsze spieszy chłopcu na ratunek. Lektura tej bajki to także świetna okazja do dyskusji z dzieckiem na temat roli Anioła Stróża w życiu każdego z nas i tematu Nieba, w sam raz w kontekście nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Mam nadzieję, że książeczki z serii o Aniołku Gabrysiu znajdą się w tym roku pod niektórymi choinkami, albo w skarpetach 😉
A ja już teraz obdaruje nimi troję z Was!

Zbliża się czas, kiedy w szczególny sposób będą otaczać nas anioły – te z szopki, te zawieszone na choince, te nadrukowane na papierach prezentowych, te świecące, błyszczące, brokatowe… One wszystkie, choć są tylko symbolicznymi ozdobami, mają nam przypominać i skłaniać nas do myślenia o tych prawdziwych aniołach.

Dlatego chciałabym, żebyście dziś zinterpretowali w dowolny sposób (odpowiedź pisemna, zdjęcie, obrazek, itd.), co oznacza dla Was hasło:

Aniołek pod choinkę. 

Regulamin konkursu:

1. Konkurs jest przeznaczony dla fanów Matki na Szczycie i Wydawnictwa eSPe, które jest fundatorem nagród, więc upewnijcie się, czy lubicie nasze profile (TUTAJ oraz TUTAJ).
2. Będzie mi miło, jeśli udostępnicie na swoich tablicach plakat konkursowy (TEN), ale nie jest to warunek konieczny do udziału w konkursie.
3. Konkurs rozpoczyna się 20.11.2017 i trwa do dnia 26.11.2017. Ogłoszenie wyników nastąpi w tym wpisie na blogu dnia 27.11.2017.
4. Udział w konkursie polega na udzieleniu odpowiedzi na pytanie konkursowe, polegającej na Waszej interpretacji hasła ANIOŁEK POD CHOINKĘ, w komentarzu pod tym wpisem na blogu. Forma odpowiedzi – dowolna (pisemna, graficzna).
5. Nagrodami są egzemplarze książeczki “Aniołek Gabryś i Szymek Starszy Brat” – po jednym egzemplarzu dla każdego z trzech zwycięzców.
6. Spośród wszystkich odpowiedzi wybiorę TRZY, które najbardziej mi się spodobają i do tych osób powędrują egzemplarze książeczki.

P.S. A jeśli spodobały się Wam drewniane, ręczne malowane aniołki ze zdjęć, których autorką jest autorka ilustracji do moich książeczek o Aniołku Gabrysiu (!), to zapraszam was do sklepu Prezenty z Duszą (TUTAJ).

Znajdziecie tam nie tylko te urocze aniołki, ale także wiele innych ręcznie malowanych drewnianych obrazów, ikon i ozdób, malarstwo na szkle, itd. – to pomysły na niepowtarzalne świąteczne prezenty, do tego – “spod samiućkich Tater”! 🙂

Możecie tam także zakupić wszystkie moje książki – dla chętnych nawet z imienną dedykacją (wystarczy napisać o tym przy składaniu zamówienia)!

*EDIT 27.11.2017*

WYNIKI:

Książeczki “Aniołek Gabryś i Szymek Starszy Brat” wędrują do:

Agnieszka Słomba-Wienciorek

Karolina Dominika

Naturalniejestok

Dziękuję wszystkim za udział w zabawie i zapraszam na następne konkursy, które już wkrótce, a zwyciężczynie proszę o kontakt na mail: katarzynatargosz.pl@gmail.com albo przez Facebooka.