Jak już pewnie wiecie, mam totalnego bzika na punkcie butów. Ostatnio, podczas zakupów, zauważyłam takie, które od razu przyciągnęły mój wzrok – niskie mukluki ozdobione gęstym futrem, takie, jak widzicie na zdjęciu poniżej.
Kiedy jednak spytałam o ich cenę, to o mało czapka nie spadła mi z głowy (a nie spadła tylko dlatego, że jej nie miałam). Buty kosztowały 380zł.

Ogólnie, taka kwota za buty nie jest niczym szokującym, ale za zwykłe mukluki z kawałkiem futerka już tak! Wydanie takiej sumy na coś, co mogę mieć znacznie taniej, byłoby dla mnie po prostu bezsensownym marnowaniem pieniędzy.

A, że można mieć znacznie taniej, zaraz Wam udowodnię 🙂

Niedawno w Biedronce były klasyczne mukluki w różnych kolorach za 29zł. W moim ulubionym lokalnym outlecie zakupiłam kołnierz z futra za 7zł. Potem tylko kilka minut z igłą i nitką i to daje moje wypatrzone buty za łączną sumę 36zł, czyli nawet nie za 10% ich sklepowej ceny 😀

A jeśli macie już w domu zwyczajne mukluki i na przykład futrzany kołnierz przy kurtce, której już nie nosicie, to możecie sobie sprawić te buty zupełnie za darmo, metodą modowego recyklingu 🙂

Ale to nie koniec możliwości. Mukluki plus najprostsza chusta góralska (10zł) i klej do tkanin w kilka chwil dały mi kiedyś wyjątkowe “góralskie” buty, o które wiele osób już mnie pytało.

Do ozdobienia mukluków można użyć i mnóstwa innych rzeczy, jak na przykład girlanda z pomponów (12zł), albo najróżniejsze ozdoby, które mamy w domu – naszywki, broszki, tasiemki, nienoszone już futrzane czapki, itd.


Dzięki inwencji i poświęceniu kilku chwil możemy wyczarować sobie całkiem unikalne buty bardzo niewielkim kosztem, jednocześnie zaoszczędzić pieniądze i cieszyć się wyjątkowym efektem, a przy tym wszystkim mieć dobrą zabawę 🙂

Kamizelka – Cocomore Boutique
bluzka – yups.pl
spodnie – George
buty – DIY
torebka – sh
kolczyki – TrendyOutlet/ Allegro
naszyjnik – Empik
okulary – Flying Tiger Copenhagen