Dzisiaj będzie post nieco inny. Zresztą, jak tak patrzę, to każdy mój post jest nieco inny i każdy innego tematu dotyczy. Ale ten będzie wyjątkowy. Bo o wyjątkowych rzeczach i wyjątkowej osobie.

Powoli zaczynają nam się wkradać w krajobraz motywy bożonarodzeniowe. Oczywiście przodują w tym markety, wykładając na półki świąteczny asortyment. Miejscami nieśmiało pojawiają się dekoracje, wślizgują się pierwsze lampki i choinki (tak na marginesie – już dziś stanęła ogromna choinka pod wiedeńskim ratuszem).

Za wcześnie, tak. Ale ja do Was też dzisiaj nieco bożonarodzeniowo. Czy za wcześnie? Chyba nie, bo przedmioty, które chcę Wam pokazać są właściwie dobre na każdy czas w roku, chociaż w okresie świątecznym sprawdzą się, myślę, szczególnie. I jako wyjątkowy prezent, i jako dekoracja domu.

Anioły na szkle

Do napisania dziś tego tekstu zainspirował mnie profil wydarzenia na fb – Boże Narodzenie z ozdobami hand-made, promujący rękodzieło i unikalne przedmioty. Pomysł w pełni popieram. Nie jestem wprawdzie ortodoksyjna w tych kwestiach, czasami potrafię zachwycić się plastikową tandetą, ale jest bezspornym faktem, że przedmioty hand-made są piękniejsze, wartościowsze, bardziej cenne.

I właśnie o takich chcę Wam dzisiaj powiedzieć.
O bukowiańskich aniołach “spod samiućkik Tater”:)

Malarstwo na szkle

Ręcznie malowane na szkle techniką witrażową. Malowane w Bukowinie Tatrzańskiej. Malowane z pasją. Malowane z indywidualnym podejściem do każdego obrazka. Bo każdy z licznych wzorów jest INNY, nie ma dwóch takich samych!
Dlatego uważam, że anioły są wspaniałym pomysłem na prezent – tak jak nie ma dwóch takich samych osób, tak nie ma dwóch takich samych bukowiańskich aniołów.

Boże Narodzenie to czas szczególnie sprzyjający aniołom i anielskim dekoracjom. Zawieszone w oknie lub podświetlone lampkami, witraże tworzą niesamowity efekt.
Powiem Wam także z własnego doświadczenia, że są piękną i urokliwą ozdobą dziecięcego pokoju.

Anioły malowane na szkle

Kto tworzy te zaklęte w szkle anielskie postaci?
Artystka z Bukowiny Tatrzańskiej, kobieta pełna pasji, która kocha malować.
Prywatnie – moja mama:)

Oprócz aniołów, z jej pracowni wychodzą także inne obrazki malowane na szkle, obrazy olejne, a ostatnio namówiłam ją do autorskich, ręcznie malowanych bombek z motywami góralskimi. Bombki są w trakcie tworzenia, ale na pewno jeszcze Wam je pokażę. Może bliżej świąt:)

Jeśli chcecie, by bukowiański anioł zamieszkał i w Waszym domu, możecie go zamówić z wielu dostępnych wzorów. Anioły są dostępne w sklepie przy Kościele Świętej Rodziny na Krupówkach w Zakopanym, oraz w przykościelnym sklepiku w Bukowinie Tatrzańskiej.

Obrazy na szkle