Jakiś czas temu Antyterrorystka w ramach nominacji do LBA zadała mi pytanie o pierwsze skojarzenie ze świętami Bożego Narodzenia.
Odpowiedziałam wtedy – choinka.
Tak, wiem, skojarzenie płytkie i mało oryginalne, ale naprawdę taką miałam pierwszą myśl. Być może zostało mi to z dzieciństwa, gdy choinka – zawsze żywa, okazała, pachnąca, była największą świąteczną atrakcją. Pamiętam, że jako dziecko, potrafiłam godzinami wpatrywać się w zdobiące ją bombki i światełka.

Nasza choinka w tym roku została przystrojona na potrzeby filmu w oscypki, korboce i małopolskie czerwone korale. Była piękna, ale nie przetrwała za długo, po nagraniu dekoracja została spożyta;)
#Małopolska #ŚwiętajakwDomu

Ale oczywiście skojarzeń ze świętami jest znacznie więcej. Co Wy myślicie, gdy słyszycie “święta”? To pytanie zadałam Wam w tekście opublikowanym na stronie Święta jak w Domu.
Ale o tym za chwilę. Teraz wróćmy do skojarzeń. Zapewne wielu z Was pomyśli – “DOM”.
Bo święta są nierozerwalnie związane z rodziną, domem, tradycją. Z tym, skąd się wywodzimy i z tym, co nas ukształtowało.

I do tego właśnie nawiązuje wspaniały świąteczny projekt realizowany przez #Małopolska

#Małopolska #Świętajakwdomu

Na stronie Święta jak w Domu znajdziecie wiele ciekawych świątecznych inspiracji, pięknych zdjęć i ciekawych pomysłów na święta.
Możecie także stworzyć własną kartkę świąteczną lub wziąć udział w KONKURSIE, dzieląc się Waszymi świątecznymi poradami, przepisami i pomysłami.

Bransoletka – “Góralski Styl”

Jak niektórzy pewnie wiedzą, nie pochodzę z Małopolski, ale spędziłam w niej blisko połowę życia. Mówi się – tam dom, gdzie serce. Moje serce zdecydowanie jest w Małopolsce, a właściwie moje dwa serca – mąż i syn – rodowici Małopolanie:)

Kocham Małopolskę, cenię tradycję, lubię kreatywne i ciekawe przedsięwzięcia, dlatego nie wahałam się ani chwili, gdy zostałam zaproszona do udziału w akcji #ŚwiętajakwDomu

Strój – Pracownia Krawiectwa Artystycznego “Hafcik”

I jak zwykle, mój zapał do angażowania się w nowe projekty się opłacił – dzięki udziałowi w akcji miałam okazję gościć niezwykłe osoby, brać udział w kręceniu filmu i zdobyć wiele nowych doświadczeń. A ja jestem kolekcjonerką doświadczeń, myślę, jak każdy pisarz:)

Piotr Cyrwus
Matka Na Szczycie, Syn Na Szczycie i… Gość Na Szczycie – Piotr Cyrwus

O tym wszystkim opowiem Wam w innym wpisie, a teraz, na koniec już, chciałam wrócić do zadanego na początku pytania – co myślicie, gdy słyszycie święta?
Bo często niestety jest też tak, że to hasło nie kojarzy nam się z niczym miłym.
I o tym właśnie jest mój tekst – “Duch świąt utknął w korku” napisany na potrzeby projektu, który możecie przeczytać TUTAJ.