Pisanie od dzieciństwa było moją pasją i zawsze marzyłam, by zająć się nim zawodowo – co udało mi się zrealizować po narodzinach mojego syna.
Zadebiutowałam w 2014 roku, powieścią obyczajowo-kryminalną: „Wiosna po wiedeńsku” (Wydawnictwo JanKa).
Rok później pojawiła się moja druga powieść: „Jesień w Brukseli” (Wydawnictwo JanKa, 2015).

Obie zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez czytelników i recenzentów, co dało mi wiele motywacji do dalszego pisania.

W międzyczasie, dzięki udziałowi w charytatywnej akcji „Zwierzaki Pocieszaki” odkryłam, że pisanie dla dzieci również przynosi mnóstwo frajdy i satysfakcji. Moje bajki dwukrotnie ukazały się drukiem w ramach wspomnianego projektu – jako otwierające i zamykające zbiory bajek „Zwierzaki Pocieszaki(Karol i Pocieszaki”, „Zima Pocieszaków) oraz „Zwierzaki Pocieszaki: Podróże Karolka(Podróże Karolka” plus epilog).

To doświadczenie zainspirowało mnie do dalszego tworzenia książeczek dla dzieci. Jako mama, doceniam rolę mądrych bajek, niosących w sobie nie tylko rozrywkę, lecz także spełniających funkcję edukacyjną. Takie właśnie pragnę pisać. Pierwsza z nich – „Aniołek Gabryś i Szymek Rozrabiaka”, została opublikowana przez Wydawnictwo eSPe w marcu 2016.

Rok 2017 przyniósł aż dwie moje kolejne publikacje. Pierwszą z nich jest moja trzecia książka dla dorosłych czytelników – Szlak Kingi (Wydawnictwo eSPe), powieść obyczajowa, poruszająca sprawy w życiu najistotniejsze, która szybko podbiła serca czytelników i stała się bestsellerem wydawnictwa.
Druga książka z tego roku to kontynuacja przygód Aniołka Gabrysia i Szymka, bohaterów znanych i lubianych przez czytelników, pod nazwą Aniołek Gabryś i Szymek Starszy Brat (Wydawnictwo eSPe).

W roku 2018 ukazała się kolejna moja książka z cyklu “Opowieści z wiary” (Wydawnictwo eSPe) – powieść z wątkiem detektywistycznym: Sanatorium doktora Kramera.

Rok 2019 to premiera mojej piątej powieści, napisanej na prośbę czytelników, którzy pragnęli przeczytać o dalszej historii Kingi ze “Szlaku Kingi”. Tak narodziła się Powierzchnia, druga część przygód znanej już czytelnikom bohaterki.

Obecnie pracuję nad kolejnymi książkami, kontynuującymi rozpoczęty „Wiosną po wiedeńsku” cykl powieści obyczajowych z wątkami sensacyjnymi, których akcja jest osadzona w jednej, wybranej porze roku, a także następnymi powieściami poruszającymi ważne życiowe kwestie.
Nie odkładam również pisania bajek, w przygotowaniu jest kolejna książeczka dla dzieci związana z ważną tematyką bezpieczeństwa w górach – do czego zainspirowało mnie oczywiście moje miejsce  zamieszkania.

Więcej o mojej literackiej twórczości można dowiedzieć się z mojej oficjalnej strony autorskiej – katarzynatargosz.pl, gdzie znajdziecie recenzje moich książek, zapowiedzi, wywiady, itp.