Góralskie bombki

Grudzień jest miesiącem, w którym chyba w sposób szczególny doceniamy urok drobiazgów, tworzących nastrój i przynoszących radość.
Świąteczne ozdoby, kartki z życzeniami, misternie dekorowane ciasteczka, błyszczące lampki, migające gwiazdki i wszystko to, co wprowadza nas w świąteczna atmosferę. Cieszą własnoręcznie przygotowane ozdoby i prezenty, kolorowe choinki, zimowe widoki, którymi tegoroczny grudzień nas na Szczycie wyjątkowo rozpieszcza.
W tym przedświątecznym czasie nawet skarpetki bywają powodem do radości 🙂
Ale te drobiazgi to też smaki, zapachy i cała gama małych rzeczy, które nagle okazują się wielkie.

świąteczne skarpetki

świąteczne DIY scrapbooking

prezent DIY scrapbooking

biżuteria świąteczna renifer zima

biżuteria kaboszony folk zima

ozdoby świąteczne

Matka na Szczycie blog Tatry

Bukowina Tatrzańska zima widoki

panorama Tatr Bukowina Tatrzańska

W sobotę wreszcie udało nam się upiec pierniki, do których zabierałam się, jak pies do jeża przez ostatnie dwa tygodnie 😉 I było pięknie! Podczas gdy ja wałkowałam, wycinałam i wkładałam pierniki do piekarnika, moi mężczyźni dekorowali te już gotowe, a było przy tym sporo śmiechu i emocji. Dziadek przygrywał nam na pianinie melodie i wszyscy śpiewaliśmy kolędy. W domu pachniało cynamonem i goździkami. I pomyślałam – o to w życiu chodzi!

pierniczki

pierniki folk

Te chwile były piękniejsze niż dalekie podróże, niż wielkie wygrane i spektakularne sukcesy; były nawet piękniejsze od tych niezwykłych momentów, gdy po raz pierwszy trzymałam w dłoniach egzemplarze swoich świeżo wydanych książek.
To jest w życiu najważniejsze – DOM i RODZINA. Te dwa piękne słowa znaczą w zasadzie to samo. Bo DOM to nie konstrukcja budowlana, nie określony punkt w przestrzeni. DOM to są najbliższe, ukochane osoby, z którymi idziesz przez życie. I właśnie dla takich chwil – chwil idealnej harmonii, chwil przepełnionych rodzinną radością i  miłością – żyjemy!

bombki koronka renifer

Bombki wzory norweskie

bombka parzenica

I tego Wam życzę na te święta i na każdy dzień nadchodzącego roku –
DOMU i RODZINY,
pełnych szczęścia i miłości,
pięknych małych-wielkich rzeczy i umiejętności ich dostrzegania w pędzie codzienności!
Radości w sercu i błogosławieństwa od narodzonego Jezusa, oraz oczywiście dużo zdrowia i sił!
Mając to, ze wszystkim innym sobie poradzicie 🙂

Cudownych świąt, kochani!

Wesołych Świąt