molkky

Pewnego dnia na Szczyt przybyło tajemnicze, ciężkie pudło. W jego środku kryła się gra inna od wszystkich – MÖLKKY, hit ze Skandynawii.
Muszę przyznać, że z początku nie wzbudziła ona we mnie wielkiego entuzjazmu. Chociaż, jeszcze inaczej – bardzo spodobała mi się wizualnie. Surowe drewno to coś, co pasuje do Szczytu, jak nic innego 🙂
Skrzynia wzbudziła mój spory zachwyt i pomyślałam, że nawet jeśli gra nie przypadnie nam do gustu, to jej opakowanie na pewno wykorzystam w domu.

Za wykonanie i wygląd należy się duży plus. Jest bardzo prosto w formie, surowo, jednym słowem – bardzo skandynawsko. Ale nie sądziłam, żeby proste drewniane kołki mogły nas wciągnąć w dłuższą zabawę.

gra plenerowa tactic

MÖLKKY dłuższy czas leżało sobie na stoliku. Co kilka dni zerkałam w jego kierunku. I ciągle tłumaczyłam sobie, że nie ma odpowiedniej pogody, bo grę przetestować. Albo za zimno, albo za gorąco, albo zbyt wietrznie… Bo musicie wiedzieć, że to gra terenowa. I na dobrą sprawę jest to jej kolejny plus, ponieważ jest świetnym pretekstem do zabawy na wolnym powietrzu.
Ja jednak, jak już Wam pisałam, początkowo nie byłam do niej zbyt przekonana, więc niespecjalnie kwapiłam się do testów.

molkky

Tatry Bielskie

Aż nadszedł dzień idealny, w którym wzięłam drewnianą skrzynię i wyniosłam przed dom. I tu wielkie zaskoczenie – prosta w formie, pozbawiona kolorów, surowo zaprojektowana gra dostarczyła nam masę śmiechu i zabawy na całe popołudnie!

MÖLKKY to gra przypominająca kręgle. Chodzi o zbijanie drewnianych kołków ciężkim walcem. Do zestawu dołączona jest książeczka do notowania wyników poszczególnych graczy.
Nie napiszę Wam jednak, jakie dokładnie są zasady gry i jak prawidłowo rozstawiać pachołki, gdyż z Synem na Szczycie nigdy nie da się grać według zasad. On zawsze tworzy własne, ale czyż tak nie jest ciekawiej? 🙂

gra Molkky

skandynawskie kręgle

hit ze skandynawii

gra drewniana

gra terenowa molkky

Graliśmy na różne sposoby, wymyślając własne wyzwania – np. takie, że należy zbić kołek z określonym numerem, nie przewracając pozostałych, lub by zbić tylko trzy kołki, resztę pozostawiając nietkniętą. Gra MÖLKKY pokazała mi, że im prostsza jest forma, tym więcej pola dla wyobraźni i własnej kreatywności.
Moja początkowa ocena zestawu, w której wydał mi się nieco nudny, została całkowicie obalona. MÖLKKY to bardzo fajna propozycja na spędzenie czasu na polu (lub, jeśli przebywacie poza Małopolską, to – na dworze 😉 ) wraz z całą rodziną. My na pewno jeszcze nieraz będziemy w nią grać!

tactic games

gry tactic

Za możliwość przetestowania gry oraz za dostarczenie tym samym wiele radości, dziękuję firmie TACTIC. A jeśli zainteresowała Was MÖLKKY i sami też chcecie wypróbować ten skandynawski hit, to znajdziecie go TUTAJ.

molky

smrek dom góralski