Aniołek Gabryś i Szymek Rozrabiaka

Już zapewne wszyscy zdążyliście wielokrotnie usłyszeć o mojej najnowszej książce, tym razem skierowanej do najmłodszych czytelników – o “Aniołku Gabrysiu i Szymku Rozrabiace” (Wydawnictwo eSPe), której premiera odbyła się w pierwszy dzień tegorocznej wiosny.
Nieco o kulisach jej powstawania mówiłam już w wywiadzie przeprowadzonym przez Kasię z Books&Babies (TUTAJ), nieco zostało ujawnione w audycji radiowej przez panią Marię Wojciechowską, przedstawicielkę mojego Wydawcy, wiele zostało powiedziane w recenzjach, jednak cały czas zbierałam się do tego, by dodać jeszcze kilka słów, tak od siebie.

Aniołek Gabryś I Szymek Rozrabiaka Katarzyna Targosz

Aniołek Gabryś i Szymek Rozrabiaka eSPe

Wszystko zaczęło się od Zwierzaków Pocieszaków (TUTAJ i TUTAJ) przy których praca pokazała mi, jaką frajdę daje pisanie dla dzieci.
Tworzenie bajek jest zdecydowanie łatwiejsze niż pisanie powieści. Zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Daje innego rodzaju satysfakcję. Przynosi dużo radości, choć muszę powiedzieć, że pisanie powieści zawsze będzie dla mnie numerem jeden. Bajka jest bardziej konstrukcją, którą tworzę, powieść natomiast jest fragmentem mojej duszy włożonej w dane dzieło. Jest osobista, silniej ze mną związana.

Katarzyna Targosz książki

Nie jest jednak tak, że w bajki nie wkładam części siebie. Również wynikają one, jak w przypadku moich książek dla dorosłych, z moich osobistych doświadczeń, emocji i przekonań, tylko bardziej przefiltrowanych, zamkniętych w ramki przemyślanej konstrukcji.

I tak właśnie powstał “Aniołek Gabryś i Szymek Rozrabiaka”. Skąd wziął się ten drugi bohater, chyba nie muszę moim czytelnikom tłumaczyć 😉
Co się zaś tyczy aniołka – w moim życiu wielokrotnie doświadczałam opieki Aniołów Stróżów (czy to w przypadku moim, czy członków mojej rodziny) i obdarzam te postacie wyjątkowym kultem. Są dla mnie bardzo ważne, realne, wręcz namacalne. A mojemu Aniołowi Stróżowi naprawdę ogromnie wiele zawdzięczam 🙂

Aniołek Gabryś Katarzyna Targosz

Co konkretnie było moją inspiracją do stworzenia tej baki – o tym mówiłam we wspomnianym wyżej wywiadzie u Books&Babies.
Główną ideą, jaka mi przyświecała, było nie tylko zapoznanie dzieci z postacią Anioła Stróża, ale przede wszystkim pokazanie im, że posiadanie tego boskiego ochroniarza nie zwalnia nas z odpowiedzialności za nasze czyny.
Pragnęłam też opowiedzieć o tym, czego sama nieraz doświadczyłam – że Anioł Stróż niekoniecznie głaszcze nas po główkach i podkłada płatki róż pod nasze stopy, ale czasem może też nami wstrząsnąć i nieźle nas nastraszyć, żebyśmy się opamiętali 🙂

Niezmiernie cieszą mnie wszystkie pozytywne opinie na temat książeczki, które do mnie docierają od czytelników. Jest mi również bardzo miło, że podobają Wam się ilustracje, ponieważ mam do nich bardzo osobisty stosunek. A to dlatego, że ich autorką jest… moja mama 🙂

Bajka o aniołku

Życzę wszystkim wielu miłych chwil spędzonych z “Aniołkiem Gabrysiem”, a także mocy anielskiej opieki na co dzień!
A teraz… zapraszam Was na anielski konkurs!

Konkurs z Aniołkiem Gabrysiem

Ponieważ okazji do wygrania samej książeczki było już kilka, to u mnie zamiast tego – możliwość zdobycia anielskich gadżetów 🙂
Moje pasje łączą się i przenikają, a z jednej wynikają następne – i tak właśnie powstała nowa kolekcja mojej autorskiej biżuterii, w której jedną z głównych ról grają właśnie anioły!
I tymi aniołami pragnę Was teraz obdarować 🙂

Anielski konkurs

Biżuteria z aniołami

Biżuteria z kaboszonów

Pierścionek anioł

Anioł Stróż Medalik

ZASADY:
1. Konkurs jest przeznaczony dla fanów Matki na Szczycie, więc upewnijcie się, czy na pewno lubicie mój fp (TUTAJ).
2. Będzie mi miło, jeśli udostępnicie plakat konkursowy (TUTAJ), ale nie jest to warunkiem koniecznym do udziału w konkursie.
3. Konkurs polega na udzieleniu odpowiedzi na pytanie konkursowe w komentarzu pod tym wpisem (pytanie poniżej).
4. Konkurs trwa od 5 maja 2016 do 15 maja 2016. Wyniki zostaną ogłoszone na blogu i fb dnia 16 maja 2016.
5. Zwycięzcy:
Spośród wszystkich odpowiedzi zostanie przeze mnie wybrana jedna, której autor/autorka otrzyma nagrodę główną – komplet biżuterii (3 wzory do wyboru) i zestaw anielskich gadżetów.
Przewiduję także wyróżnienia, nagrodzone anielskimi gadżetami 🙂

Anioł Stróż

Śpiący Aniołek
6. Nagrody:
Nagrodą główną jest zestaw anielskich gadżetów + komplet wykonanej przeze mnie anielskiej biżuterii.
Zwycięzcy będzie przysługiwało prawo wyboru jednego z trzech kompletów biżuterii wchodzącej w skład nagrody głównej:
a) anioł grający na trąbce – medalion + pierścionek/
b) śpiący anioł – medalion + kolczyki/
c) anioł grający na harfie – medalion + kolczyki.

Medalion z aniołem

Biżuteria z kaboszonów

Anioły biżuteria

PYTANIE KONKURSOWE:
Z tekstu dowiedzieliście się, jakie znaczenie mają dla mnie anioły,  a teraz ja pragnę się dowiedzieć – jaką rolę anioły odgrywają w Waszym życiu?

Anielska biżuteria