Pisanie od dzieciństwa było moją pasją i zawsze marzyłam, by zająć się nim zawodowo – co udało mi się zrealizować po narodzinach mojego syna. Zadebiutowałam w 2014 roku, powieścią obyczajowo-kryminalną: „Wiosna po wiedeńsku” (Wydawnictwo JanKa). Rok później pojawiła się moja druga powieść: „Jesień w Brukseli” (Wydawnictwo JanKa, 2015).
Obie zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez czytelników i recenzentów, co dało mi wiele motywacji do dalszego pisania.
Obecnie pracuję nad kolejnymi książkami, kontynuującymi rozpoczęty „Wiosną po wiedeńsku” cykl powieści obyczajowych z wątkami sensacyjnymi, których akcja jest osadzona w jednej, wybranej porze roku.

W międzyczasie, dzięki udziałowi w charytatywnej akcji „Zwierzaki Pocieszaki” odkryłam, że pisanie dla dzieci również przynosi mnóstwo frajdy i satysfakcji. Moje bajki dwukrotnie ukazały się drukiem w ramach wspomnianego projektu – jako otwierające i zamykające zbiory bajek „Zwierzaki Pocieszaki(Karol i Pocieszaki”, „Zima Pocieszaków) oraz „Zwierzaki Pocieszaki: Podróże Karolka(Podróże Karolka” plus epilog).

To doświadczenie zainspirowało mnie do dalszego tworzenia książeczek dla dzieci. Jako mama, doceniam rolę mądrych bajek, niosących w sobie nie tylko rozrywkę, lecz także spełniających funkcję edukacyjną. Takie właśnie pragnę pisać. Pierwsza z nich – „Aniołek Gabryś i Szymek Rozrabiaka”, została opublikowana przez Wydawnictwo eSPe w marcu 2016.
W tej chwili pracuję również nad kolejną książeczką dla dzieci, w której poruszam ważną tematykę bezpieczeństwa w górach – do czego zainspirowało mnie oczywiście moje miejsce  zamieszkania.

Zdarza mi się także tworzyć mniejsze formy literackie, jak opowiadania, czy felietony. Moje opowiadanie pt. „Trzy razy wiedeńska wiosna” ukazało się w miesięczniku Polonika (kwiecień, 2015).
Więcej o mojej literackiej twórczości można dowiedzieć się z mojej oficjalnej strony autorskiej – katarzynatargosz.pl, gdzie znajdziecie recenzje moich książek, zapowiedzi, wywiady, itp.