Projekt „Zmień siebie, daj siebie” to kolejna odsłona charytatywnej akcji Fundacji 3-4-Start „Kobiety dla kobiety”, o której pisałam Wam już TUTAJ.
Celem całego przedsięwzięcia jest pomoc w walce z chorobą Oli, mamie samotnie wychowującej kilkuletniego synka, zmagającej się z białaczką.
Główna pomoc, to oczywiście ta finansowa, potrzebna na leczenie i funkcjonowanie Oli, lecz nie tylko o środki materialne tu chodzi.

Równie ważne są wsparcie i obecność, pokazanie, jak wielka moc drzemie w płci pięknej, jak potrafimy się zjednoczyć, by stanąć murem za jedną z nas!

Ale to jeszcze nie wszystko, ponieważ dobro – im więcej się go daje, tym większa jego ilość dookoła. W akcji „Zmień siebie, daj siebie” pomagano również trzem dziewczynom, wybranym z grona wielu kandydatek, które nadesłały swoje zgłoszenia – Ani, Adze i Basi oraz wyróżnionej specjalnie Dorocie.
To właśnie one, pod okiem specjalistów od urody, zdrowia i dobrego samopoczucia, przez trzy miesiące pracowały nad przemianą swego ciała i psychiki.
A wszystko po to, by poczuć się jeszcze piękniej i jeszcze lepiej we własnej skórze. Bo im nam lepiej z samym sobą, tym więcej potrafimy dawać z siebie światu. Im pewniejsze siebie jesteśmy, tym więcej potrafimy zdziałać.

W sobotni wieczór, 4tego listopada, na wielkiej gali finałowej zebrani goście mogli podziwiać ostateczne efekty metamorfoz finalistek, a przy okazji wspomóc Olę, główną bohaterkę akcji „Kobiety dla kobiety”.
Mogli także poznać ją na żywo, gdyż Ola wraz z synkiem odwiedzili krakowską restaurację Marmolada, w której odbywała się gala.

Wszystko rozpoczęło się od przywitania gości przez Urszulę Dąbrowską-Czapkiewicz – prezes Fundacji 3-4-Start oraz Martę Chodnicką, dyrektora ds. marketingu restauracji Marmolada (która to na koniec została uhonorowana pięknym sercem dla osoby o wielkim sercu, wykonanym przez drewnianedodatki.pl).

Licznie przybyli goście mogli wysłuchać wielu ciekawych prelekcji, wziąć udział w licytacjach, a także oczywiście posilić się wykwintnym poczęstunkiem przygotowanym przez restaurację Marmolada.

Wystąpienia:

– stylistka Monika Jurczyk Osa i Danuta Awolusi, autorka książki „Odważona” – „Na ile wygląd zewnętrzny wpływa na nasze samopoczucie”,
– stylistka Monika Jurczyk Osa: „Wszystkie jesteśmy wojowniczkami”,
Ewelina Siatkiewicz: „Jak być pewną siebie”,
Dorota Mastalska, liderka Areny Biznesu: „Do czego może nam się przydać networking i jak przeprowadzić go skutecznie”.

Prezentacje:

8 powers, Skopia, Dr Wójcik Aesthelic, Ginger Med Spa, Radioactivebody, Metabolic Balance, Centrum Psychologiczno-Terapeutyczne „Tęcza”.

Wystawy:

– obrazów Maggie Piu Art,
– zdjęć finalistek akcji z sesji kobiecej wykonanej we wnętrzach hotelu Dwór Kościuszko.


Podczas gali odbyły się także budzące wiele emocji licytacje przedmiotów przekazanych przez partnerów, z których dochód został przeznaczony na główny cel akcji „Kobiety dla kobiety” – pomoc Oli w walce z chorobą.

Na licytację trafiło wiele fantastycznych przedmiotów, jak:
– obraz „Złota Meduza” artystki Maggie Piu Art,
– lampa solna od Krakowskiej Jaskini Solnej,
– naszyjnik od Bartosza Ciby Jewelery,
– torebki Joanny Kruczek,
– drewniane skrzynki z kwiatami i winem od Eco Flower Box,
– lampa od Metal Junkie,
– zdjęcia z sesji finalistek akcji autorstwa Izabeli Brańka z Kocie Kadry,
– wizaż od Charakteryzatorska,
– ekskluzywny szampon od Organics Beauty.

Trafił tam także egzemplarz mojego „Szlaku Kingi”, który został wylicytowany za – UWAGA! – 200zł!

Gwoździem programu był pokaz mody charytatywnej kolekcji sukienek przygotowanych przez markę Lala Gusta i przeznaczonych na licytację.

Jako modelki wystąpiły blogerki wspierające akcję „Kobiety dla Kobiety” (w tym i ja 🙂 ).
O nasz piękny wygląd zadbał salon fryzjerski ArtDream oraz makijażystki – Renata Kierpiec i Beata Wojtoń, wykonując przed pokazem profesjonalne fryzury i makijaże.
Dodatkowo upiększała nas wyjątkowa biżuteria od Bartosz Ciba Jewelery.

Wszystkiego szczegółowo opisywać nie będę, bo działo się wiele i wpis musiałby nie mieć końca. Wspomnę jeszcze tylko o:
– pięknym i pysznym torcie od Słodkiej Krainy Czarów, który uświetnił galę,
– o Izie z Kocie Kadry, która wykonała fotorelację z wydarzenia,
– o Monice Kowalczyk, trenerce rozwoju osobistego, tancerce i terapeutce z Hasna i Astarte i jej niesamowitym tańcu brzucha,
– a także o białym Lexusie, który był ozdobą wejścia do restauracji Marmolada.

Na koniec rozdano prezenty osobom wspierającym akcje, a „Weekend z Lexusem” był z pewnością najatrakcyjniejszym z nich!
Inne prezenty to: vouchery na zabiegi w Skopia, vouchery na badanie skóry głowy w Dr Wójcik Aesthetic, treningi personalne u Mrs Sporty, treningi personalne u Kasia Byrska Trener Personalny, masaże misami i lecznicze w Krakowska Jaskinia Solna, kosmetyki od Vianek, torebki od Joanny Kruczek.

Galę zakończyły podziękowania od Urszuli Dąbrowskiej-Czapkiewicz, prezes Fundacji 3-4-Start i jej vice-prezes – Klaudii Czapkiewicz-Ziółek.
Ogromne brawa należą się przede wszystkim Klaudii, która włożyła mnóstwo czasu, energii i wysiłku w przygotowanie całego wydarzenia, a także Dorocie Dwernickiej, która brawurowo i z wielką swadą prowadziła całą galę.

Impreza skończyła się około północy i ciężko byłoby wracać o tej porze na Szczyt. Na szczęście nie musieliśmy, bo czekał na nas nocleg w fantastycznym hotelu Dwór Kościuszko.

I coś Wam powiem – cała gala  była rewelacyjnym przeżyciem, spotkania ze znajomymi dały mi dużo radości, ale to właśnie Dwór Kościuszko dostarczył mi najwięcej przyjemności! 🙂 Cudownie było wypocząć w jego eleganckim i przytulnym wnętrzu po tak emocjonującym wieczorze, a łóżko było po prostu mega wygodne! 🙂

Hotel jest piękny i przyjemny, obsługa jest na najwyższym poziomie, a lokalizacja po prostu rewelacyjna!
No i trzeba jeszcze wspomnieć o pysznym śniadaniu, serwowanym w przepięknym ogrodzie zimowym.

A kawa o poranku na balkonie z widokiem na park (o dzięki, Ci Dwór Kościuszko za ten pokój z balkonem!) smakowała wyśmienicie! 🙂
Już wiem, gdzie będę się zatrzymywać, jeśli znowu wypadnie mi nocować w Krakowie.

Na sam koniec zdradzę Wam, że… to nie koniec 😉
Fundacja 3-4-Start nie ustaje w swoich charytatywnych akcjach i już 9tego grudnia spotkamy się na następnej!
Tym razem w krakowskiej restauracji Kto Wypuścił Skowronka, podczas Mikołajków w Grodzie Kraka, będziemy zbierać środki na leczenie małego Dawidka, chorującego na rzadką chorobę genetyczną.

Szczegółowe informacje dotyczące akcji: „Kobiety dla kobiety – Zmień siebie, daj siebie”:

ORGANIZATOR : Fundacja 3-4-Start

Partnerzy Strategiczni:

Restauracja Marmolada, Skopia Estetic Clinic – klinika medycyny estetycznej i kosmetologii, Centrum Medyczne Skopia, Klinka Dr Wójcik Aesthetic , Marka LALA GUSTA, 8powers

Kasia Byrska Trener Personalny z RadioActiveBody, Krakowski Oddział Goldenmark, Metabolic Balance Polska, Atelier Magnitica Lashes, Centrum Psychologiczno-Terapeutyczne „Tęcza”,  Krakowska Jaskinia Solna, Idea fairplay,  GingerMedSpa

Akcję wspierali:

Skopia Estetic Clinic – klinika medycyny estetycznej i kosmetologii, Centrum Medyczne Skopia, Klinka Dr Wójcik Aesthetic,  Marka LALA GUSTA, 8powers, Kasia Byrska Trener Personalny z RadioActiveBody, Hotel Dwór Kościuszko

Krakowski Oddział Goldenmark, Metabolic Balance Polska, Atelier Magnitica Lashes, Fit Angels, Restauracja Marmolada,  Drewnianedodatki.pl, Słodka Kraina Czarów,  Centrum Psychologiczno-Terapeutyczne „Tęcza”,  Krakowska Jaskinia Solna, Idea fairplay,  GingerMedSpa, Rysunki AnnyL, Colorized, design studio Mary Kay Beata Wojtoń, MRS.SPORTY,

Bartosz Ciba Jewerly, Oillan, Lexus Kraków, Renata Kierpiec Arbonne, Kobieta i Rozwód Kraków

Start Up Woman, Dorota Dwernicka Solutio,  Organics Beauty, FITNESS Klub 36 minut  SQUASH4YOU, Wyższy Poziom Edyta Walęciak Skórka,  Akademia Projektantek Przyszłości,  Vianek,  Joanna Kruczek, ArtDream, Kocie Kadry, Charakteryzatorska, Akcesoria modowe Tie art – Anna Polońska

Mikuś- Obuwie Dziecięce Anna Kowalik,  Ecoflowerbox, Biznes Twoją Pasją, Ezolinia wróżby, Aloesy.com, Coach i Trener Biznesu Ewa Nieć, Marta Kuszakiewicz, Garta Gallery, Eliza Żywicka „Kobietą Być”, Agencja Eventowa Fantastic, Kunszt- kalendarze, upominki reklamowe

Katarzyna Targosz, Maggie Piu Art, Metal Junkie

Pomysłodawczyni i koordynator akcji Klaudia Czapkiewicz-ZiółekNiezłe Ziółko Blog

Patronat Medialny akcji:

 TVP3 Kraków, Arena Biznesu,  Portal Mamopracuj – Dla Mam i Pracodawców, Kobietoteka, BabyGo, Czas Dzieci Portal MyMamy.pl

Miejsce uroczystej Gali finałowej: Restauracja Marmolada

Fotorelacja: Izabela Brańka z Kocie Kadry

Videorelacja: Bartek Truniarz – CreAdd

Sesja kobieca Finalistek w Hotel Dwór Kościuszko:

Metamorfozy trzech finalistek pod patronatem:

Skopia Estetic Clinic, Centrum Medyczne Skopia, Kasia Byrska Trener Personalny, ArtDream , metabolic balance Polska, Dr W Aesthetic,  Atelier Magnitica Lashes, Ginger Med Spa, Krakowska Jaskinia Solna Wellness & Spa, Centrum Psychologiczno-Terpeutyczne Tęcza – Wolność To Stan Umysłu

Prelekcje podczas Uroczystej gali finałowej :

Monika Jurczyk – Osa Osobista Styliska prelekcja ”Wszystkie jesteśmy wojowniczkami’’

Ewelina Siatkiewicz, organizatorka spotkań Skrzydła Kobiety warsztat -,,Jak być pewna siebie!’’

Dorota Mastalska- Do czego może przydać nam się networking i jak przeprowadzić go skutecznie? – liderka Arena Biznesu

Charytatywny pokaz mody marki sukienek  Lala Gusta i unikatowej biżuterii projektanta Bartosza Ciby – we współpracy z finalistkami akcji i blogerkami:

Monika Kowalczyk – (Hasna) tancerka, trenerka rozwoju osobistego, choreoterapeutka z HASNA i Astarte – kobiecość ruch rozwój – taniec brzucha

I już całkiem na koniec, taki całkiem prywatny dodatek
Poniższe zdjęcie zostało wykonane w momencie, gdy mówię o mojej najnowszej powieści „Szlak Kingi”, której egzemplarz przekazałam na charytatywną licytację mającą miejsce podczas gali.
Ale… musicie uwierzyć mi na słowo, że ta licytacja faktycznie się odbyła, gdyż na fotce widać tylko kawałek mojej sukienki (wiem, ładną miałam sukienkę 😉 ) i fragmencik mikrofonu.
I nie mam pojęcia, kim jest pani siedząca za mną, ale jedno jest pewne – niesamowicie przyciągnęła uwagę pani fotograf 😉 :p

 • Piękna inicjatywa, fantastyczna akcja, cudownie móc pomagać!

  • Zgadza się! I do tego jeszcze mieć przy tym tyyyyyle emocji!

 • super relacja, wspaniała akcja , a Ty w roli modelki prezentujesz się wyśmienicie 🙂 Brawo za czynny udział w akcji charytatywnej 🙂

  • Dzięki za miłe słowa :* A udział w akcjach Fundacji 3-4-Start to czysta przyjemność! Wspaniale jest pomagać innym, mając przy okazji tak wiele fantastycznych emocji 🙂

 • Dziękuję :*

 • Marlena Hryciuk

  Piękna inicjatywa. W potrzebie można się zjednoczyć i pomagać chociażby w taki sposób. Podziwiam zawsze takich ludzi 🙂

  • Tak, razem mamy wielką moc i możliwości uczynienia wiele dobrego, co udowadniają akcje Fundacji 3-4-Start 🙂

 • Niesamowite wydarzenie!!!!!! Zazdroszczę że tam byłaś!

  • Ja też się cieszę, że mogłam mieć w tym niesamowitym wydarzeniu swój udział 🙂

 • Olga Dąbrowska

  Świetna inicjatywa!

 • Emilia Kobos

  Wspaniała inicjatywa ❤️

  • Tak, pomysłodawczyni należą się ogromne brawa! 🙂

 • Kasiu, jacy Wy wszyscy byliście ładni 🙂 Bez wyjątku, taka dobroczynność uszlachetnia. Wspaniała inicjatywa i przynosi wiarę w ludzi 🙂

  • A do tego na pewno nie bez znaczenia w tej urodzie była pomoc profesjonalnych makijażystek i fryzjerek 😉 🙂
   Dzięki za miłe słowa :*

 • Krystyna Polek

  Cudowne przedsięwzięcie! Żałuje, że Kraków tak daleko 🙁

  • No, dla nas z kolei Kraków, to jedyne duże miasto, do którego mamy w miarę łatwy dostęp 😉

 • Modelka jak się patrzy :). Szkoda, że mnie tam nie było, widać, że zabawa była przednia no i inicjatywa bardzo słuszna.

  • Zgadza się, naprawdę wiele się działo, a do tego udało się zebrać znaczną sumę na pomoc dla Oli <3

 • Piękna inicjatywa a dobro zawsze powraca :-).
  Podziwiam zawsze organizatorów takich imprez jak i również osoby które biorą w tym wszystkim udział bo w końcu w grupie siła 🙂

  • Dokładnie – organizatorkom należą się wielkie brawa, bo to ogromne przedsięwzięcie, wymagające mnóstwa czasu, zaangażowania i pasji!

 • Antyterrorystka

  Inicjatywa- świetna. Sama impreza- co widać na zdjęciach i co czytam w Twojej relacji- REWELACJA 🙂

 • Super babski event. Czuć dobrą energię

  • Bo w kobietach drzemie wielka siła 🙂

 • entomka

  Kasiu, w kobietach jest siła, moc – piękna inicjatywa.

  • Dokładnie! W akcji „Kobiety dla kobiety” pokazujemy to światu 🙂

 • Dziękujemy Kasiu, że jesteś z nami, wspierasz nasze działania i przekazałaś wyjątkowy egzemplarz swojej książki #SzlakKingi na cele charytatywne <3

  • Cieszę się, że mogłam być częścią tego fantastycznego wydarzenia! <3

 • Osobiście żałuję, że nie mogłam przyjechać do Krakowa, ale jako przedstawiciel Ecoflowerbox jestem dumna, że wzięłyśmy w tym udział 🙂
  Pięknie wyglądałaś!!!

  • Każda pomoc jest na wagę złota, a boxy były rewelacyjne!

 • Karolina Ostrowska

  Brawo za udział w akcji 🙂 Takie projekty są potrzebne.

  • Cieszę się, że mogłam włączyć się w to wydarzenie 🙂

 • Piękna impreza, ileż tam się wspaniałych rzeczy działo. Dziękuje za fotorelację. 🙂

  • To prawda, działo się wiele i było fantastycznie! 🙂

 • Tak, to wielka radość, że mogłam wspomóc akcję, nie spodziewałam się takiej zaciętej licytacji o moją powieść, więc była to przemiła niespodzianka 🙂

 • Kasiu świetna relacja 🙂 Uważam, że udział w akcjach charytatywnych i pomaganie innym to coś pięknego.

 • Cudowne są takie akcje!
  Warto pomagać!
  🙂

 • Świetna akcja i jeszcze lepsza relacja 🙂 Pięknie się prezentowałaś jako modelka 🙂

 • matkapolka89

  Wspaniała akcja. Dzięki takim wpisom wiem, że jeszcze są cudowni ludzie / kobiety na świecie. Jest mi okropnie przykro, kiedy czytam o samotnym rodzicielstwie i o tym, że musimy prosić o pomoc… dlaczego ? to jest bardzo niesprawiedliwe, ale ja tylko mogę pisać słowa, które nie mają znaczenia, bo sama świata nie zmienię, ale nie tędy droga, jeżeli ludzie, którzy potrzebuję PRAWDZIWEJ pomocy muszą prosić o nią, a Ci, którzy są zdrowi nie ruszą się do pracy….
  Pomimo tego miło się czyta, że są osoby, które wspierają.
  KOBIETY SĄ CUDOWNE 🙂

  • Niestety, na świecie jest dużo cierpienia i niesprawiedliwości, ale każdy z nas może robić coś, żeby to zmienić, choćby nawet miał to być tylko drobny gest, bo z drobnych gestów wielu osób składa się wielkie dzieło pomocy <3

 • Wow! Niezłe wydarzenie! Aż żałuję, że mnie tam nie było 🙂

  • Tak, to był niezwykły wieczór 🙂

 • naszebabelkowo.blogspot.com

  Naprawdę wiele się działo – i wcale się nie dziwię, ze tak trudno bylo zmiescic to wszystko w jednym wpisie. Wygladalyscie wszystkie przepieknie!

  • Oj, tak, działo się tyle, że trudno by było wszystko szczegółowo opisać 😉
   Dzięki za miłe słowa :*

 • Kasiu piękna sukienka ta z haftem!!!

  • Dziękuję 🙂 Też mnie od razu oczarowała, ale długo nad nią myślałam w sklepie, czy kupować, bo ja okazję do założenia takich sukienek to mam może dwie na rok 😉

 • To musiało być bardzo ciekawe spotkanie! Przy okazji wspaniała akcja i szczytny cel! Brawo! A na wybiegu wyglądasz cudownie!

  • Dziękuję 🙂 Tak, cała akcja była fenomenalna 🙂

 • obecność i wsparcie są nieocenione dla chorej osoby

  • Dokładnie! Myślę zresztą, że wszyscy tego potrzebujemy 🙂

 • Zazdroszczę takiego spotkania 🙂 to musiało być niesamowite przeżycie o którym się nie zapomni 🙂

 • Wspaniała akcja. Jetem pod wrażeniem Twojej relacji. Ps. Masz zadatki na modelkę 🙂

  • Haha, dzięki, ale to raczej nie zadatki, a pozostałości 😉 Kiedyś pracowałam jako modelka, ale to było ponad 15 lat temu 🙂

 • Bardzo piękna akcja, w niesamowitej oprawie! Fotorelacja niesamowita, no i Ty Kasiu, w roli modelki 😀 Pięknie! Dobrze, że są takie akcje 🙂

  • Dokładnie – przedsięwzięcie na najwyższym poziomie! 🙂

 • Piękna akcja i szczytny cel 🙂 brawo…

 • Jakie cudowne przedsięwzięcie – i tyle uszczęśliwionych osób za jednym zamachem 🙂 Dobro jednak daje szczęście 🙂

 • Ann

  Piękna akcja 🙂 no i Ty w roli modelki prezentujesz się naprawdę zacnie 😉

 • Wow! Ale świetna akacja 🙂 Pierwszy raz o niej słyszę. Relacja wyszła super!

  • Wszystkie akcje Fundacji 3-4-Start są bardzo spektakularne 🙂 Już nie mogę doczekać się następnej 🙂

 • Wspaniałe. Wspaniałe takie akcje dobrych serc i Ty wspaniała, że w nich uczestniczysz 🙂

  • Udział w takich akcjach to sama przyjemność 🙂

 • Oby takich akcji i wspierających się ludzi było jak najwięcej. Akcja jest przykładem na to że można 🙂

 • Organizacja na najwyższym poziomie. Bardzo podoba mi się, że można z takim smakiem zrobić imprezę, aby pomóc i zebrać pieniądze. Świetnie zorganizowana impreza.

 • super było uczestniczyć w akcji <3 i znów Cię spotkać <3

 • świetna akcja 😉 a jaki piękny tort <3

 • momenty z życia

  Piękna akcja, szczytny cel i piękna Ty. Warto pomagać bo dobro wraca <3

 • Znakomita akcja!

 • Kasiu, ale świetna impreza! Sama chętnie wzięłabym udział w jakiejś metamorfozie, bo się teraz jesienią trochę zapuściłam ;). Przepięknie wyglądasz. Zresztą jak zwykle 🙂 i masz super kieckę tę czerwono czarną.

  • Dzięki 🙂 A tę sukienkę uwielbiam, jest bardzo w moim stylu 🙂

 • Świetne spotkanie i niesamowite kobiety.

 • Mama do Sześcianu

  Wspaniała impreza, podobnie jak cała akcja 🙂 A TY wyglądasz cudnie 🙂

  • Dzięki :* A co do imprezy i akcji, to zgadzam się w 100% – rewelacja! 🙂

 • Takie akcje są naprawdę świetne!

 • Wspaniała akacja. Szczytny cel. I rzeczywiście – sukienka piękna 🙂

  • Oby jak najwięcej takich akcji łączących wspaniałe spotkania ze szczytnym celem! 🙂

 • wrozbytarot.online

  Super wyglądacie 😉

  Zapraszam do siebie na ttp://wrozbytarot.online/ – Profesjonalny Serwis Ezoteryczny – najtańśze połączenia do wróżki, wróżby online, darmowe horoskopy!!