Mikołajki w grodzie Kraka

Mam nadzieję, że tytuł zabrzmiał wystarczająco intrygująco 🙂 Zastanawiałam się, jaki wybrać dla tego wpisu, by nie brzmiał zbyt banalnie, a jednocześnie oddawał dobrze sedno sprawy.
Mikołaj był oczywiście tematem przewodnim tego dnia, w końcu jak Mikołajki, to Mikołajki. Krokodyl za to był sporym zaskoczeniem i jedną z głównych atrakcji dla dzieci. A dziewczyny były bardzo chętne… do pomocy, bo cała akcja była właśnie po to, by oprócz dobrej zabawy (która była nieunikniona przy tylu atrakcjach) – pomagać!

W tym roku, jak i w poprzednim, Mikołajki w Grodzie Kraka miały szczytny cel. Tym razem była to zbiórka pieniędzy dla chorego Maciusia, podopiecznego fundacji 3-4-start, która objęła patronat nad całym wydarzeniem.
I z radością możemy powiedzieć, że udało uzbierać się na fotelik dla Maciusia – zakupiony w sklepie Xland, dzięki licytacjom przedmiotów przekazanych przez sponsorów oraz zbiórce do puszek na samej imprezie.
Chłopcu jednak wciąż można, a nawet należy, pomagać w walce z chorobą, przekazując środki na konto: 84 1020 2892 0000 5102 0619 7000 z dopiskiem: „Dla Maciusia – Mikołajki w grodzie Kraka”. Więcej o historii Maciusia znajdziecie oczywiście na profilu fundacji.

Fundacja 3-4-start

Kocham-Zapinam Mikołajki w grodzie Kraka

Bardzo się cieszę, że Mikołajki w Grodzie Kraka, czyli mikołajowy zjazd blogerek w Krakowie, stały się imprezą cykliczną. A jeszcze bardziej cieszę się, że Rodzina na Szczycie znów miała przyjemność w niej uczestniczyć. TUTAJ znajdziecie moją relację z zeszłego roku. A jak było w tym?

Zacznijmy od tego, że do ostatniej chwili miałam spore obawy, czy w ogóle uda nam się dotrzeć na spotkanie. Dzień wcześniej rozszalała się na Szczycie potężna burza śnieżna i całkowicie nas zasypało. Gdybym sama miała przedzierać się przez zaspy, to pewnie bym odpuściła, ale na szczęście nieoceniony Ojciec na Szczycie, jak na TRAPERA przystało, poradził sobie z tymi warunkami bez trudu 🙂

atak zimy Podhale

Życie na Szczycie

Ja natomiast, tak rano zestresowałam się pogodą, że nie myślałam o niczym innym i z tego wszystkiego zapomniałam zabrać aparatu! Tak, ja – fotograf i blogerka, wybrałam się na imprezę bez aparatu! Na szczęście na miejscu była zapewniona profesjonalna obsługa foto – Patart Dobra Fotografia oraz Koźliki Amatorgraphy – i dzięki temu możecie oglądać w tym wpisie piękne zdjęcia.

No, dobra, może nie wszystkie zdjęcia są piękne – poniższe jest dowodem, że fotki z zaskoczenia bywają bolesne, a mój misternie budowany wizerunek właśnie legł w gruzach, bo okazuje się, że naprawdę wyglądam jak chory szop pracz z wytrzeszczem 😀

#mikolajkiwgrodziekraka

I tak, z krainy wiecznej zimy, dotarliśmy do Krakowa, gdzie spotkał nas szok termiczny i klimatyczny 🙂 Zero śniegu i kilka stopni na plusie było dla nas czymś niezwykłym.
Ale nie podziwialiśmy specjalnie tych zjawisk, gdyż od razu popędziliśmy w progi RESTAURACJI MAGILLO, która była miejscem spotkania. A tam… już od progu całe mnóstwo atrakcji – Mikołaj, blogerki, szalejące dzieci, balony, słodycze no i oczywiście zwierzęta, mieszkające w Magillo – papuga, rybki, legwany, żółwie i- budzący najwięcej emocji – krokodyl 🙂

Restauracja Magillo Kraków

Magillo Kraków

Magillo Kraków zwierzęta

Zaraz też zaczęły się liczne atrakcje. Spore emocje i dużo śmiechu wzbudził pokaz chemiczny prowadzony przez ChemicAl World. Nie tylko dzieci miały frajdę z gejzerów piany, parujących cieczy i innych chemicznych sztuczek. Maluchy miały też okazję do samodzielnego przeprowadzenia eksperymentów!

Chemical World pokaz

Mikołajki wgrodzie Kraka

Zjazd blogerek Mikołajki Kraków

pokaz chemiczny Mikołajki

O dobrą zabawę dla najmłodszych zadbała też grupa MyDay.pl. Przesympatyczna Mikołajowa organizowała zabawy oraz malowała buźki i chyba nigdy nie trafiła na taki przypadek, jak Syn na Szczycie, który co kilka minut biegał do niej, by poprawiła mu rysunek 🙂

Mikołajki w grodzie Kraka

MyDay.pl

Mikołajki w Grodzie Kraka

Mikołajki w grodzie kraka 2016
Mikołaja natomiast moje dziecko z początku się bało, lecz Mikołaj okazał się sporym spryciarzem i gdy (po tajnej konsultacji z matką), oznajmił Synowi na Szczycie, że wie, iż w Mikołajki ma on urodziny, podejście Syna na Szczycie zmieniło się o 180 stopni 🙂 Potem opowiadał z przejęciem babci – „Ten Mikołaj to nie był przebieraniec! On był prawdziwy, bo wiedział, że mam urodziny w Mikołajki!!!” 😀

Mikołajki w grodzie Kraka Matka na Szczycie

Blogerskie Mikołajki Kraków

Mikołajki w grodzie kraka

Dla dzieci odbył się także pokaz z zasad pierwszej pomocy przeprowadzony przez… tygrysa z HartSaver.pl w ramach akcji Kocham-Zapinam.
Maluchy mogły także bawić się w kąciku rozwojowym zorganizowanym przez Wydawnictwo Epideixis.
Później wielką frajdę dało im własnoręczne robienie masła orzechowego. Dumne dzieci przybiegały  z kanapkami z masłem orzechowym do mam, każąc im spróbować, a większość z nas była już dość przejedzona, gdyż Restauracja Magillo zadbała o to, byśmy nawet przez chwilę nie poczuli głodu, serwując obfity obiad i liczne przekąski.
Cukiernia Jan Dziadkowiec wykonała piękny i pyszny tort na tę okazję, natomiast Słodka Kraina Czarów przygotowała piękne babeczki. Nie zabrało także porcji zdrowia w postaci zielonych koktajli od Fitostrefa.

Mikołajki w grodze Kraka

Mikołajki w grodzie Kraka

#mikolajkiwgrodziekraka

Mikołajki w grodzie Kraka

Restauracja Magillo Kraków

Mikołajki w grodzie Kraka

Podczas gdy dzieci i tatusiowie bawili się w sali obok, mamy miały okazję wsłuchać licznych wykładówAda Jastrzębska opowiadała o finansach, co muszę przyznać, nie do końca było na moją głowę i nawet materiały dostarczone przez ProjektPlanner mi nie pomogły 😉 Na pieniądzach znam się o tyle, że świetnie umiem je wydawać 😉
Później odbyły się warsztaty coachingowe prowadzone przez Dorotę Dwernicką Solutio, która świetnie wpasowała się strojem w mikołajowy klimat 🙂

 Bardzo ciekawe i istotne było wystąpienie Jakuba Palucha z Osiem Gwiazdek Łódź , który w ramach akcji Kocham-Zapinam opowiadał o bezpiecznym przewożeniu dzieci w fotelikach samochodowych. Temat niezwykle ważny, a dla Rodziny na Szczycie szczególnie, gdyż bardzo dużo jeździmy, a nasze górskie drogi do bezpiecznych nie należą.

Dzięki prelekcji Doroty i Ani z bloga Dylematy mamy i taty w ramach akcji Witalni na Starcie, dowiedziałyśmy się sporo o zdrowym odżywianiu. Odbył się także wykład trenerki personalnej Kasi Byrskiej przy współpracy z firmą Aloesy.com.

Mikołajki w grodzie Kraka

Mikołajki w grodzie Kraka

Mikołajki w grodzie Kraka

Mikołajki w grodzie kraka

Mikołajki w grodzie kraka

Mikołajki w grodzie kraka

Była też okazja do przeprowadzenia analizy składu ciała pod okiem trenerki personalnej Katarzyny Byrskiej i fizjoterapeuty Jakuba Zajdel z RadioActive Body oraz pokazowe zabiegi anti-aging i możliwość spróbowania niepowtarzalnego czystka z miętą dzięki Aloesy.com.

Najwięcej jednak emocji wzbudziły warsztaty ze scrapbookingu przeprowadzone przez Projekogram, który dodatkowo każdej z nas dostarczył piękne odbitki wcześniej wybranych rodzinnych zdjęć.
Nie dość, że warsztaty rozruszały towarzystwo, nieco już zmęczone po wielu godzinach imprezy, to dodatkowo przyniosły wiele inspiracji niejednej z nas.

Ja, jak wiecie, uwielbiam różne dziedziny DIY i rękodzieła. Ze scrapbookingiem nie miałam do tej pory do czynienia, jednak jak spróbowałam, to przepadłam. Ojciec na Szczycie chwyta się za głowę, na tę moją nową pasję, bo w ostatnich dniach pozamawiałam mnóstwo materiałów do tworzenia scrapbookingowych dzieł – między innymi w sklepie Przyda się, który dostarczył nam materiały do warsztatów podczas imprezy. I mogę się pochwalić, że już na Szczycie powstały ramki na zdjęcia i moje pierwsze własnoręcznie wykonane kartki świąteczne 🙂

scrapbooking Projektogram

warsztaty scrapbooking

scrapbooking matka na szczycie

scrapbooking diy matka na szczycie

Na koniec, choć to jeden z najważniejszych aspektów, muszę wspomnieć o cudownych spotkaniach, a także o fenomenalnych organizatorkach. Niesamowita Klaudia z Niezłe Ziółko, kolejny raz pokazała na co ją stać. To niewiarygodne, że w tak drobniutkiej dziewczynie, która dodatkowo niedawno została mamą po raz drugi, jest tyle energii, sił i zdolności organizacyjnych! Pełen podziw!
W tym roku drugą organizatorką była przesympatyczna i pełna ciepła Agnieszka z bloga My Lifestyle.
Dzięki zjazdowi miałam okazję spotkać dobrze mi już znane dziewczyny, jak i poznać całkiem nowe, co dało mi mnóstwo radości, a także zaskoczyło mnie spotkanie z czytelniczką, która przyszła specjalnie, by mnie zobaczyć! Z tego miejsca serdecznie ją pozdrawiam (mam nadzieję, że nowy członek rodziny jest już na świecie) i życzę dużo zdrówka! 🙂

Mikołajki w grodzie Kraka organizatorki

Miołajki w Grodzie Kraka Kocham Zapinam

Mikołajki grodzie Kraka

Mikołajki w grodzie Kraka Matka na Szczycie

Myślicie, że to już wszystko? A prezenty? Przecież jak Mikołajki, to i prezenty muszą być! 😉
Dzieciom wręczał je oczywiście Mikołaj, dzięki paczuszkom dostarczonym przez Świat Zabawek Pinokio, natomiast mamy otrzymały tyle darów, że trzeba było je na kilka razy zanosić do auta!
Nie mogło zabraknąć oczywiście pamiątkowych kubków, dostarczonych dzięki Sabotaż Szymon Ziębiński i wykonanych przez Pocztakubkowa.pl.

Mikołajki w grodzie kraka

Mikołajki w grodzie Kraka
I tak, jak w poprzednim roku, dzięki tym prezentom, poznałam nowe produkty, których już na stałe będę używać, jak np. kremy od Indigo, które mnie po prostu oczarowały! Zaraz po zużyciu otrzymanych próbek, zamówiłam cały zestaw i czekam z niecierpliwością na przesyłkę (a Ojciec na Szczycie znów łapie się za głowę 😉 ).
Za to myślałam, że nie przyda się nam zestaw bransoletek od Rainbowloom, gdyż to coś typowo dla dziewczynek. No i bardzo się pomyliłam. Na drugi dzień, moi mężczyźni zaraz z rana zabrali się za robienie bransoletek! Syn niezbyt sobie z tym poradził, bardziej cieszyło go segregowanie gumek kolorami, natomiast Ojciec na Szczycie raz-dwa zrobił bransoletki dla mnie i syna!
A dzięki MDR gry oraz FoxGames będziemy mieli co robić w długie zimowe wieczory – pierwsza firma sprezentowała nam Gierki Małżeńskie (i jestem bardzo ciekawa tej gry), druga natomiast kolorowego i smakowitego Flipera 🙂

Indigo

Rainbow Loom

Bransoletki z gumek

Gierki małżeńskie

Mikołajki w grodzie kraka prezenty

Mikołajki w grodzie kraka prezenty

Mikołajki w grodzie kraka prezenty

Mikołajki w grodzie kraka prezenty

Mikołajki w grodzie kraka prezenty

Mikołajki w Grodzie Kraka

I jeszcze muszę dodać słówko na temat naszego powrotu na Szczyt, gdyż to dobrze obrazuje, czym jest życie na Szczycie. Wyjeżdżamy z Krakowa, dwa stopnie na plusie. Im bliżej Szczytu, tym na termometrze mniej, a gdy docieramy do domu, stopni jest minus czternaście… 😉

życie na szczycie

zima w górach

 

Partnerzy i sponsorzy spotkania:

Patronat nad wydarzeniem objęła Fundacja 3-4-Start
Patronat Medialny:  TVP 3 KrakówOffSet MagazynRodzinny Kraków4allwoman.pl,  tatento.pl,  www.miastodzieci.plwww.mamspotkanie.pl,  www.mamopracuj.plKocham Zapinam

Partnerzy spotkania:
• Centrum Psychologiczno-Terapeutyczne Tęcza www.teczacpt.pl  • Xland www.ewozki.eu  • Mikuś www.obuwiedzieciece.net.pl  • Stylowa Myszka www.stylowamyszka.pl  • Face&Look www.faceandlook.pl  • Park Wodny Kraków www.parkwodny.pl  • Drewniane dodatki www.drewnianedodatki.pl
• Tania Książka www.taniaksiazka.pl  • Hand Made by Ewa Kulik www.facebook.com/ewa.kulik.5872  • Mafaf www.mafaf.pl  • Sklep AktywnySmyk.pl www.aktywnysmyk.pl  • Sylveco, Sylveco dla dzieci www.sylveco.pl  • No Frames www.sklep.noframes.pl  • Maybe4baby www.maybe4baby.pl  • CaryLove.pl www.carrylove.pl  • Babyly www.babyly.pl  • Czarna Kropka www.czarnakropka.com  • Nibylandia www.sklep-nibylandia.pl  • Ekoubranka www.ekoubranka.pl
• Limimo www.facebook.com/LiMiMo.net  • Szumisie www.szumiesie.pl  • Projectorium www.projectorium.pl  • Borsuczkowy domek www.borsuczkowydomek.blogspot.com  • PUS – Wydawnictwo Epideixis www.pus.pl  • Emiko Store www.emiko-store.com  • Wooden Story www. woodenstory.pl  • Aloesy.com  • Malinova anielova www.malinovaanielova.pl  • Oillan www.oillan.pl  • Vifon www.vifon.pl  • Piece of Wood www.pieceofwood.pl
• Coquet www.sklep.coquet-art.pl  • CuddleMe www.cuddleme.pl  • Pracownia Drewniany Ogród www.facebook.com/Drewniany-Ogród-384910475042546
• Wydawnictwo Omnibus www.wydawnictwoomnibus.com.pl  • Mojo Graffi www.mojograffi.pl  • Artepoint www.artepoint.pl  • AWM www.awm.waw.pl
• Akukubox www.akukubox.pl   • MDR Dystrybucja www.mdrgry.pl  • Apis Natural Cosmetics www.apiscosmetics.pl  • Paerla www.facebook.com/pg/paerlapl
• Szczypiorki www.szczypiorki.pl  • Mamania www.mammania.pl  • Projekt planner www.projektplanner.pl  • Ofuniowo www.ofuniowo.blogspot.com
• Patuni www.patuni.com  • Publicat S.A. Grupa Wydawnicza www.publicat.pl  • Świat Zabawek Pinokio www.pinokio.cc.pl  • Vedic Art
• Chocolissimo www.chocolissimo.pl  • La Miukka www.facebook.com/La-Miukka-1796602690586148  • Kocio www.kocio.pl  • Akatia www.akatja.pl
• Wydawnictwo Esprit www.esprit.com.pl  • Wydawnictwo Muza SA www.muza.com.pl  • Lucy Style www.lucystyle.pl  • Beauty Service www.facebook.com/Beauty-Service-1626911574289262  • Ada Jastrzębska www.facebook.com/poradnikfinansowyadajastrzebska  • Kocham Zapinam www.kochamzapinam.pl
• Diono Polska www.diono.com  • Anikino www.anikino.pl  • Czarodziej.eu www.czarodziej.eu  • Dotuleni www.dotuleni.pl  • Albatros www.agora-albatros.pl
• Sandini Polska www.sandini.pl  • Boboki www.facebook.com/boboki.inc  • Wydawnictwo Zakamarki www.zakamarki.pl  • Indigo www.indigo-nails.com
• Ciuciu Cukier Artist www.ciuciukrakow.pl  • PromVita www.promvita.pl  • Madlin www.madlin.pl  • Tron www.tron.eu.com/pl/  • Famiga www.famiga.pl
• MyLoview www.myloview.pl  • Cuddle Dreams www.cuddledreams.pl  • Silesia Art. Lab www.silesia-art-lab.blogspot.com  • Plac Rozwoju www.placrozwoju.pl
• Robotowo www.robotowo.pl  • Buba www.instagram.com/bubabroi  • Kuamka www.facebook.com/KuamkaEwelinaPabisiak  • Zielona Sowa www.zielonasowa.pl  • Świat Polciaka, Emmas Textylia www.swiatpolciaka.pl  • Rybka Projekt www.facebook.com/Rybkaprojekt  • Mon Tissu www.facebook.com/Mon-Tissu-1469184246706800  • Robótki z klasą www.facebook.com/robotkizklasa  • Wydawnictwo AWM www.awm.waw.pl
• Honsiu Misiu www.honsiumisiu.pl  • Little Efant www.littleefant.pl  • Kolorowe sploty www.facebook.com/kolorowe.sploty  • Rainbow Loom Polska www.rainbowloompolska.com  • MT Biznes www.mtbiznes.pl  • Studio Wrażeń www.studiowrazen.pl  • Black&White Baby Stuff www.facebook.com/BlackWhite-Baby-Stuff-595634547238759  • Katarzyna Targosz www.matkanaszczycie.pl  • Mama w biegu www.mamawbiegu.pl  • Eveline www.eveline.eu
• BioBeauty www.bio-beauty.pl  • Bajkowierszownia www.facebook.com/bajkowierszownia  • TwinCaps www.twincaps.pl  • Fitostrefa www.fitostrefa.com.pl
• Pilomax www.pilomax.pl  • Osiem Gwiazdek Łódź www.osiemgwiazdek.pl  • RadioActive Body Kasia Byrska www.radioactivebody.pl  • Sabotaż www.sabotaz.com.pl  • Poczta kubkowa www.pocztakubkowa.pl  • Cukiernia Jan Dziadkowiec https://www.facebook.com/pg/Cukiernia-Jan-Dziadkowiec-260877164089386  • Manufaktura druku www.manufakturadruku.pl

Uczestniczki:

1. www.szczypiorki.pl
2. www.swiatwedlugmoichdzieci.blogspot.com
3. www.matkanaszczycie.pl
4. www.turkusowakropka.com
5. www.mikki.pl
6. www.jaskoweklimaty.pl
7. www.dzieciorka.com.pl
8. www.slowmama.pl
9. www.nianio.com.pl
10. www.botakowo.pl
11. www.mamatorka.pl/
12. www.zadbana-mama.com.pl
13. www.kobietazikra.wordpress.com
14. www.mamacukiereczki.blogspot.com

Mikołajki w grodzie Kraka 2016

 • Antyterrorystka

  Wow 🙂 Muszę powiedzieć, że rewelacyjne są te mikołajkowe spotkania. Kurczę, gdybym miała bliżej…

  • Mikołajki w grodzie Kraka to naprawdę mega wyjątkowa impreza! 🙂

 • Klaudia jak zwykle się fantastycznie spisała!
  Takie niepozowane zdjęcia to najfajniejsza pamiątka 🙂
  Mam nadzieję, że za rok uda się i nam przyjechać!

 • O rany, ile atrakcji! Wspaniała impreza.

 • Krystyna Polek

  wow to była niesamowita impreza, tyle atrakcji dla dzieci i dorosłych, każdy wyniósł z niego coś dla siebie! A Ty jesteś piękna z tymi dużymi oczami! 🙂 🙂

  • Haha, dzięki, ale właśnie duże oczy to widok u mnie nietypowy 😉

 • 🙂 Świetna relacja! Czytając miałam wrażenie, że znów tam jestem!

  • Dzięki 🙂 Tyle się działo, że bardzo ciężko było to streścić w jednym wpisie 🙂

 • Świetne spotkanie, takie są najlepsze. Bardzo klimatycznie, wyczuwa się „rodzinna” atmosferę. To chyba wszystko przez Twoją relację, wciągnęłam się na maksa 🙂

  • Ja właśnie lubię takie rodzinne blogerskie spotkania i tylko na takie jeżdżę 🙂

 • Ale fajna impreza. Zdałaś relację tak, że czytając czułam że tam uczestniczę. Sama byłam z moim synkiem na jego pierwszej w życiu imprezie z Mikołajem. Ale ta Twoja to i tak miała więcej atrakcji. Teudno uwierzyć, że to wszystko w jeden dzień. Dzieciaki miały radochę. Fotograf się spisał. Na tym pierwszym zdjęciu bardzo ładnie wyglądasz. Nawet z wytrzeszczem Ci do twarzy 😉

  • Haha, dzięki 🙂
   A impreza faktycznie była rewelacyjna, wracaliśmy padnięci, a syn wyspał się w aucie i potem szalał, gdy my już ledwo na oczy widzieliśmy 🙂

 • Anna Sakowicz

  Ale mieliście moc atrakcji! I jakie prezenty! Super! 🙂

 • na taką imprezę bez aparatu? jak mogłaś???:)) widać, że było super i to najważniejsze, a tego śniegu to troszeczkę zazdroszczę, poproszę o śnieżną przesyłkę na święta:)

  • Ja zaczynam chwilami już być nim trochę zmęczona 😉 Najfajniej jest przy pierwszym śniegu – wtedy jest radość i euforia, a potem się nudzi 😉

 • Justyna Gross

  Szop pracz rozbawił mnie do łez. I chyba zaraziłaś mnie nowym rękodziełem. U mnie nie ma kto złapać się za głowę. No może królewicz :-). Ramka piękna! Czekam na więcej, może mały kurs?

  • Haha, mój mąż mówi, że to wszystko jest wymyślane, żeby dojechać portfele mężów, bo potem zaraz coś nowego zamawiam 😉 I na pewno więcej o scrapbookingu pojawi się na blogu, ale to już pewnie w nowym roku 🙂

 • haha 🙂 Nobel za dystans do siebie 🙂 dobrze, że zapomniałaś aparatu 🙂 w ten sposób dałaś się poznać z nowej strony 😉
  Gierki Małżeńskie – super gra 🙂

  • Do wszystkiego trzeba mieć dystans, do siebie również, a może – zwłaszcza 😉

 • Z tym szopem to przesadziłaś 🙂 I ja także poproszę o śnieżną przesyłkę. Nie lubię śniegu, ale w święta to mógłby być 🙂

  • Ja kiedyś nie znosiłam śniegu, bo potrafi bardzo utrudnić nam życie. W tym roku mi się odmieniło i doceniam jego urok, chociaż nadal czasem daje nieźle w kość 😉

   • Ja wychowałam się na wsi, gdzie śnieg był zmorą kiedy trzeba było iść do szkoły, a potem autobus nie przyjeżdżał 🙂 W mieście jest inaczej, ale niechęć do zimy mi została 🙂

    • Rozumiem doskonale. U nas zdarzają się takie dni, że mamy śniegu równo z bramą i żeby w ogóle spróbować wyjść z domu, to trzeba najpierw ze dwie godziny odśnieżać. A szkołę czasem zmykają, jak jest wyjątkowy atak zimy i autobusy zostają unieruchomione.

 • To wydarzenie wygląda na świetnie zorganizowane. Radość wszystkich obecnych potwierdza tylko słuszność sprawy. Doskonale połączone przyjemne z pożytecznym – nawet bardzo pożytecznym.

  • Organizacja u Klaudii jest zawsze na najwyższym poziomie, a zabawa była rewelacyjna! 🙂

 • Cudowne… <3 Chciałabym choć raz w życiu uczestniczyć w czymś takim. Ale mnie jakoś nikt nigdy na spotkania tego rodzaju nie zaprasza… 😉

  PS. 6 grudnia to naprawdę cudowna data na urodziny! 🙂

  • Bo raczej z zasady nikt nikogo na tego typu spotkania nie zaprasza, trzeba samemu wysłać zgłoszenie 🙂

   • Poważnie? Zawsze myślałam, że organizatorzy się kontaktują z ilomaś osobami… No ale w sumie nie znam się na tym zupełnie. W moim mieście takich spotkań nikt nigdy nie organizował, a przynajmniej o tym nie słyszałam… 😉

    • Raczej zawsze są zapisy na daną imprezę i organizatorzy wybierają spośród osób, które się zgłosiły 🙂 P.S. U mnie na wiosce też jeszcze nigdy takiej blogerskiej imprezy nie było, ale sama myślę nad tym, żeby taką zorganizować 🙂

 • Nawet jako Szop wyglądasz cudnie <3 A zimy to Wam i zazdroszczę i podziwiam jak Wy sobie tam radzicie 🙂 Bo u nas to wiecznie "zima drogowców zaskoczyła" i jak tylko mróz się pojawi to pierwszego dnia na drogach mamy istne lodowiska, że autami nawet na zimówkach z domu się nie da wyjechać. Ale u Was to chyba dobra organizacja i zaprawienie w bojach zrobiło swoje 😉 A przy tym poście to się chyba mega napracowałaś 😉

  • U nas przeważnie droga to lodowisko, a do tego stroma, wąska, z przepaściami z boku, ale masz rację – można się już do tego przyzwyczaić. Zresztą, ja się staram zimą jeździć jak najmniej, bo się zawsze stresuję i w większości przypadków to Ojciec na Szczycie prowadzi, który radzi sobie doskonale. Ja, jak ostatnio musiałam jechać do przedszkola po dziecko, to całą drogę za pługiem jechałam, bo się bałam go wyprzedzić po tej ślizgawicy 😉

 • Impreza wygląda rewelacyjnie, ale na mnie i tak największe wrażenie robią te tony śniegu na zdjęciu. Dawno tyle nie widziałam:). A Ty wyglądasz bardzo ładnie nawet jako szop pracz:).

  • Haha, dzięki 😉
   Taka ilość śniegu u nas to norma, czasami bywa znacznie więcej 😉

   • U nas jeszcze w tym roku nawet jednego dnia ze śniegiem nie było. Jak spadnie, to pewnie dopiero w styczniu na trzy dni;). Za to deszczu u nas pod dostatkiem;).

    • A ja się zastanawiam, co to u nas w styczniu będzie się działo, skoro już na początku grudnia mieliśmy mrozy około minus 14!

 • Jak znajdą się osoby, które mają niespożytą energię i umiejętność organizowania, wtedy wychodzą świetne imprezy. Swoją drogą widać, że w blogosferze zdecydowanie dominują kobiety, więc i warsztaty też dla nich…
  A zimy Nas Szczycie cały czas zazdroszczę – w Łodzi dzisiaj była tylko przepiękna szadź, a śniegu wcale. Cóż, chociaż z szadzi trzeba nauczyć się cieszyć 🙂

  • Ja w ogóle mam wrażenie, że tej zimy w miastach to coraz mniej. U nas także ostatnie trzy były wyjątkowo łagodne, ale tegoroczna (choć jeszcze się nawet oficjalnie nie zaczęła) już pokazała na co ją stać 🙂

 • Oj jesteś zbyt surowa dla siebie z tym szopem praczem moja droga! 😛 😉 Wyglądasz super! Nawet z taką miną niewyraźną. 😀 Ps.: A takiego spotkania rodzinnego zazdroszczę bardzo. Mieliśmy być w tym roku w Rabkolandzie, ale zbiegło się z weselem w rodzinie i się nie udało. A słyszałam, że było świetnie.

  • Oj, w Rabkolandzie też było przesuper, tylko był jeden minus – potworny upał, który mnie zabijał 😉

 • A ja zapomniałam wysłać zgłoszenie 🙁 I jak się opamiętałam, to chyba było już z dwie godziny po… :/ Cała ja 🙂 No, ale może następnym razem mi się uda, spotkanie wygląda na bardzo dobrze zorganizowane.

  • Klaudia jest mistrzynią organizacji! 🙂 Mam nadzieję, ze w przyszłym roku się spotkamy! 🙂

 • Ja zakręcona jestem, bo byłam pewna, że skomentowałam, a jednak nie. Wybacz, na starość skleroza mnie bierze! Impreza super, relacja, jak zwykle, niezwykła, a zdjęcia piękne, i jak pisze w komentarzu Dorota, „nawet z wytrzeszczem Ci do twarzy”. Mój mąż zachwycony zdjęciem krokodyla, ja śniegiem i kiedy czytam i oglądam, to sobie jednocześnie wzdycham- aż chciałoby się tam być :).

  • Haha, spoko, rozumiem, bo ja ostatnio jeden wpis skomentowałam dwa razy 😉 Zakręcenie to moja codzienność 😉

 • Miło było znów Cię zobaczyć 🙂 Do następnego 😉

 • Miło byłoby wybrać się na takie spotkanie. 🙂

 • Swietne spotkanie, dziecko moje często wspomina tą imprezę 🙂

  • Bo zdecydowanie jest, co wspominać 🙂

 • Macierzynstwo-raz!

  Super! Szkoda, że mamy tak daleko, bo chętnie bym się z wami znowu spotkała 🙂 Może się uda za rok 🙂

  • Trzymam kciuki! Też bardzo chciałabym Cię znów zobaczyć!

 • naszebabelkowo.blogspot.com

  Z relacji wynika, że to spotkanie naprawdę idealnie wprowadziło Was w świąteczne klimaty 🙂 A Tobie tylko pozazdrościć takich oddanych i wiernych czytelników, którzy specjalnie dla Ciebie przybywają w konkretne miejsce 🙂

  • To było dla mnie bardzo, bardzo miłe 🙂

 • Mistrzyni metafory i porównania:-) Nigdzie nie mogę doszukać się szopa pracza:-) To musiało być fajne spotkanie.

  • 😀
   Spotkanie było rewelacyjne! 🙂

 • I kolejny rok, kiedy Mikołaj podtrzymał swój magiczny wizerunek, wiedza o urodzinach okazała się przeważyć szalę. 😉
  Takiego szopa pracza to ja chętnie wyściskam, jak będzie kiedyś okazja. 🙂
  To musiało być fantastyczne spotkanie. 🙂

  • Mam nadzieję, że ta okazja się nadarzy 🙂 Nie wybierasz się przypadkiem na zimowe szaleństwa w góry? 🙂

   • Na razie warunki zdrowotne uniemożliwiają mi robienie takich planów, a szkoda, bo kolejna zima przechodzi bez widoku gór. Dlatego tak bardzo cieszą mnie wszystkie zdjęcia, które wstawiasz u siebie, choć w ten sposób można podróżować i oddziaływać na wyobraźnię. 🙂

    • W takim razie życzę dużo, dużo zdrówka!

 • Uśmiałam się z tego szopa 😀 ale wcale tak nie wyglądasz!! 🙂 tytuł faktycznie chwytliwy! A zdjęcia jak zawsze piękne, jak Ty to robisz. 🙂

  • Tym razem w większości zdjęcia nie moje, tylko fotografów z imprezy 🙂

 • KaroLina

  Po zdjęciach widać, że duuużo się działo! 😀 super! I nie tylko dzieci się dobrze bawiły hehe Fajna sprawa. Oczywiście piękne kadry 🙂
  p.s. podeślijcie trochę śniegu na Warmię i Mazury 😀 😀 Pozdrawiam!

  • Oj, tak, było świetnie! A śniegiem chętnie się podzielę 🙂

 • entomka

  Ostatnio unikam blogerskich spotkań ale chyba powinnam zmienić znowu swoje podejście i wybrać się, spotkać, pośmiać, pomóc … bo widać, ze spotkanie było pełne wrażeń, emocji…

  • Ja jeżdżę tylko na takie rodzinne, gdzie jest świetna, radosna atmosfera i mnóstwo pozytywnych emocji 🙂

 • Moim zdaniem przesadzasz. Widziałam kilka Twoich zdjęć i jesteś naprawdę piekną kobietą.

 • Jakie piękne to czerwone serduszko w gwiazdki!!!

 • Gosia

  Kasia było fantastycznie, cudowanie było się znowu spotkać. Jasiek jest w Tobie zakochany.

  • I z wzajemnością 🙂 Ten mały kawaler całkiem mnie oczarował! 🙂

 • Czytelniczka, która przyszła specjalnie dla Ciebie – dla takich chwil warto blogować!
  Ps. Pan Osiem Gwiazdek jest wszędzie, albo to mi się tak rzuca w oczy ostatnio 😉

  • W tym przypadku to była akurat bardziej czytelniczka moich książek, co jest chyba jeszcze milsze 🙂

 • Niesamowite spotkanie. Widać, że musiało być cudownie. Uśmiechy dzieci na wszystkich zdjęciach mówią same za siebie 🙂 Do tego szczytny cel 🙂

 • Miałam być miałam być i się w końcu nie mogłam wybrać 🙂
  Może już za rok dobre postanowienie noworoczne 🙂

  • Trzymam kciuki, bo naprawdę warto – świetna impreza! 🙂